Filippo Colombo zasila drużynę Scott Sram MTB Racing Team

0

Filippo Colombo to wielokrotny medalista Mistrzostw Europy i Świata w kolarstwie górskim. Od 2018 roku Szwajcar reprezentował drużynę rywalizującą na rowerach marki BMC – najpierw była to ekipa BMC Mountainbike Racing Team, a później Absolute Absalon–BMC. Colombo właśnie w tych barwach zdobył między innymi brązowy medal Mistrzostw Europy XCO w elicie mężczyzn, a także Vice-Mistrzostwo Świata w short tracku. Reprezentant Szwajcarii stawał także w tym roku na podium Pucharu Świata XCC i XCO oraz został mistrzem kraju.

Sukcesy zawodnika zostały docenione przez drużynę Scott Sram MTB Racing Team, w barwach której Colombo zaprezentuje się już w najbliższym sezonie 2023. Szwajcar skupia się na cyklu Pucharu Świata, więc jego pierwsze zmagania odbędą się zapewne w maju w Novym Mescie.

W sezonie szosowym Filippo Colombo będzie reprezentował zespół Q36.5 Pro Cycling Team.