Fatalna kraksa Mathieu van der Poela

Podczas gdy większość zawodników z czołówki MTB rozpoczęła już sezon, Mathieu van der Poel szlifuje formę podczas wyścigów szosowych.

0

Podczas gdy większość zawodników z czołówki MTB rozpoczęła już sezon, Mathieu van der Poel szlifuje formę podczas wyścigów szosowych. Tuż po zakończeniu sezonu przełajowego, utalentowany Holender wziął udział w Tour of Antalya (wygrywając pierwszy etap).

Niestety dziś podczas brukowego Nokere Koerse, Mathieu nieszczęśliwie znalazł się w kraksie na kilkaset metrów przed metą. Natychmiast został przetransportowany do szpitala, gdzie badania wykluczyły złamania. Na szczęście dla ambitnego zawodnika, skończyło się tylko na licznych otarciach i siniakach. Nie wpłynie to na szosowy kalendarz Van der Poel’a, dla którego ukoronowaniem tej wiosny będzie Tour of Flanders oraz Amstel Gold Race. Miesiąc po Ardenach Mathieu wystartuje w pierwszej Edycji Pucharu Świata XC w Albstadt, gdzie przed rokiem zwyciężył w pierwszym, historycznym short track’u, a w wyścigu cross country zajął 3 miejsce.

//youtu.be/Z0xYG2kLfbU?t=88

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here