Nadir Colledani i Yana Belomoina zwyciężają w Słowenii

Słoweńska miejscowość Vrtojba była gospodarzem pierwszej edycji SloXCup (Puchar Słowenii XCO). Na starcie wyścigu z kategorią C1 stawiła się liczna grupa zawodników z czołówki rankingu UCI.

0

Słoweńska miejscowość Vrtojba była gospodarzem pierwszej edycji SloXCup (Puchar Słowenii XCO). Na starcie wyścigu z kategorią C1 stawiła się liczna grupa zawodników z czołówki rankingu UCI. Gerard Kerschbaumer, Luca Braidot, Stephane Tempier a w Kobietach Yana Belomoina, Tanja Zakelj, Irina Kalentyeva, a wśród nich Polacy w barwach Kadry Narodowej oraz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

W wyścigu Elity Kobiet ze zwycięstwa cieszyć się mogła Yana Belomoina z CST Sandd, drugie miejsce przypadło Włoszce Martinie Bercie z Torpado Ursus, natomiast ostatnie miejsce na podium dla Nicole Koller z Mobel Marki. Z Polek najlepiej wypadła Gabriela Wojtyła, która pomimo pękniętej sztycy, wyścig ukończyła na 17 miejscu, oczko niżej uplasowała się Magdalena Zielińska. 20 lokatę zajęła Aleksandra Podgórska.

O 15 na trasę wyruszyło blisko 80 zawodników z Elity Mężczyzn. Trudne zadanie czekało  Mistrza Polski Bartka Wawaka, Filipa Heltę i Michała Topora. Niestety cała trójka nie może zaliczyć tego wyścigu do udanych. Na skutek defektów lub niedyspozycji dzisiejszego dnia, żaden z nich nie ukończył rywalizacji. Całe podium przypadło Włochom – zwyciężył Nadir Colledani z Bianchi Countervail przed Luca Braidotem i Nicholasem Pettiną. Kolejna edycja SloXCup odbędzie się 14 kwietnia w Zavrsnicy i będzie miała kategorię C2.

Elita Mężczyzn:
1. Nadir Colledani 1:20:37
2. Luca Braidot +28
3. Nicholas Pettina +55
4. Gerahard Kerschbaumer +56
5. Mirko Tabacchi +1:44

Elita Kobiet:
1. Yana Belomoina 1:22:08
2. Martina Berta +35
3. Nicole Koller +0:51
4. Tanja Zakelj +1:13
5. Marika Tovo +1:41

17. Gabriela Wojtyła +8:39
18. Magdalena Zielińska +10:15
20. Aleksandra Podgórska +12:12

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here