Wyjątkowy wyścig w świecie MTB

0

4 Islands to drużynowy wyścig etapowy MTB składający się z prologu i czterech etapów.

W ciągu 5 dni uczestnicy wyścigu przejadą około 300 kilometrów i 5500 metrów w pionie. Ponadto trasa prowadzi przez najpiękniejsze miejsca na wyspach Krk, Rab, Cres i Lošinj. W wyścigu nie zabraknie polskiego akcentu. Pod numerami startowymi 103-1 oraz 103-2 wystartują: Marcin Górnicki oraz Michał Łomnicki. Oprócz nich na linii startu możemy również zobaczyć aż siedmiu innych Polaków.

Komentarz przedstartowy Marcina:

„W ubiegłym roku z oczywistych powodów wyścig został odwołany. W tym roku była duża niepewność czy się odbędzie. W pewnym momencie zaczęło mnie to tak męczyć, że liczyłem po cichu, że wyścig i w tym roku się nie odbędzie. Przygotowań jednak nie zaniechałem, a jedynie nieco odpuściłem trzymanie zdrowej diety. Ostatecznie nie mogę się doczekać stanięcia na starcie tego wyścigu. Jeszcze nigdy nie byłem w Chorwacji, więc tym bardziej chcę już tam być, a poza tym o wyścigu słyszałem bardzo dużo dobrego. Na pewno nie będzie to tak egzotyczna impreza jak Cape Epic, ale liczę, że w czasie 4 Islands da się odczuć atmosferę sportowego święta mimo panujących obostrzeń. Na fakt godny odnotowania zasługuje to, że część zawodników będzie mieszkała na łodziach. Co do celów sportowych, to na pewno planem będzie kąsać mocno po łydkach takich zawodników jak Jarosław Kulhavy, Karl Platt, czy Alban Lakata. A tak już całkiem serio to poza oczywiście ambitną jazdą chcielibyśmy przeżyć fajną przygodę i przy tym świetnie się bawić. Oprócz nas na miejscu będzie jeszcze 7 Polaków, także wysyłamy naprawdę mocną ekipę. Trzymajcie mocno kciuki!”

W pierwszym dniu zmagań zawodnicy zmierzą się z prologiem, którego trasa liczy 13 kilometrów i 300 metrów przewyższenia.

Pierwszy etap wyścigu będzie natomiast liczył 71 kilometrów i 1750 metrów przewyższenia. Wyścig tego dnia będzie prowadził przez malownicze trasy wyspy Krk.

Drugi etap to 65 kilometrów jazdy i 1120 metrów przewyższenia do pokonania. Jest to szybki etap, nie tak wymagający technicznie. Na trasie znajduje się wiele krótkich podjazdów poprowadzonych różnorodnymi ścieżkami oraz szlakami.

W trzeciej części rywalizacji na kolarzy będzie czekał najdłuższy etap liczący aż 73 kilometry i mający 1650 metrów wzniosu. Tego dnia zawodnicy będą ścigali się na wyspie Cres.

Na ostatnim, czwartym etapie, kolarze będą mieli okazję zmierzyć się ze wspinaczką na dwa długie podjazdy o łącznym przewyższeniu sięgającym blisko 500 metrów w pionie.

Życzymy powodzenia!

Link do strony organizatora:  //4islands.hr/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here