Bike Marathon Złotoryja – Michał Glanz

0

W miniony weekend, nieco w cieniu Pucharu Świata, odbyła się druga edycja Pucharu Polski XCM. Ściąganie miało miejsce w ramach Bike Maraton Złotoryja. Na starcie zameldowało się ponad 1000 amatorów kolarstwa górskiego. Wśród nich praktycznie cała Polska czołówka maratonowa oraz spora reprezentacja zawodników z Czech i Niemiec.  

Trasa była wymagająca i myślę, że w wielu uczestnikom dala mocno się we znaki. Runda miała bardzo interwałowy charakter z dużą ilością krótkich sztywnych podjazdów i ciekawych zjazdów. Duży wpływ na warunki na trasie miały ostatnie opady, było dużo błota. Organizator przygotował rundę o długości ponad 70km i prawie 2500m w pionie na najdłuższym dystansie GIGA. Te liczby w połączeniu z ciężkimi warunkami dały czas zwycięzcy niewiele poniżej 4h.   

Od samego startu mieliśmy do pokonania kilkuminutowy podjazd, który ułożył stawkę. Z przodu uformowała się czteroosobowa grupa składająca się z Piotrka Konwy, Karola Rożka, Filipa Adela oraz Michała KaneryJak się później okazało to właśnie między nimi rozegrała się walka o zwycięstwo. O sporym pechu mogą mówić zawodnicy JBG2, którzy tego dnia mieli niestety sporo defektów sprzętu. Ja nie byłem w stanie na pierwszym podjeździe wejść na swoje najwyższe obroty, co za skutkowało zameldowaniem się na górze w okolicach 20 miejsca. Następującą po podjeździe sekcja singli z brakiem możliwości wyprzedzania sprawiła, że pierwszej czwórki już nie zobaczyłem przez cały wyścig. Jednak tego dnia czułem się bardzo dobrze, wyprzedzając coraz to więcej zawodników ostatecznie ukończyłem rywalizację na 5 miejscu! Biorąc pod uwagę listę startową jest to dla mnie rewelacyjny wynik i chyba najlepszy wyścig w życiu. Cieszę się, że moja ciężka praca zaczyna przynosić efekty i mam nadzieję, że im dalej w sezon tym będzie jeszcze lepiej!  

Dzięki za wsparcie mojej drużynie Spica Solutions oraz słowa uznania dla Trenera Rafała Góraka z TTS.COACH za to że zrobił ze mną tak duży progres względem zeszłego sezonu.  

Wyniki https://www.pzkol.pl/pobierz/6596/s/6596_wynikibike_maraton_zlotoryja_puch.pdf

Zapraszam również do śledzenie moich social-mediow 

Kanał na YouTube https://youtu.be/vDhthM6u8jA 

Strava  https://www.strava.com/athletes/1672464 

Instagram  https://www.instagram.com/michal.glanz/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here