Beskidy MTB Trophy wystartowało

W Szczyrku prologiem rozpoczęła się tegoroczna edycja Beskidzkiej etapówki MTB Trophy. Zwyciężyli Mateusz Nieboras (JBG2 CryoSpace) oraz Holenderka Moniqe Zeldenrust (Giant Liv Offroad Benelux)

0

W Szczyrku wystartowała dzisiaj jedna z najlepiej obsadzonych etapówek MTB w Polsce. Beskidy MTB Trophy, bo o niej mowa przyciąga co roku na start dużo zawodników z Elity, a także spoza granic naszego kraju. Przed zawodnikami 4 dni ścigania na ciężkich górskich trasach z możliwością startu na trzech różnych dystansach Classic, Hard i Lite. Na starcie pojawiła się prawie cała drużyna JBG2 Cryo Space, Maciej Jeziorski i Adam Żuber oraz spora rzesza zawodników zza granicy.

Prolog to indywidualna jazda na czas na dystansie 16 km z przewyższeniem ponad 600 metrów. Był to podjazd z dolnej stacji w Szczyrku Solisko na Skrzyczne oraz zjazd. Najszybszy tego dnia okazał się najmłodszy zawodnik JBG2 CryoSpace Mateusz Nieboras, wyprzedził on o 20 sekund drugiego na mecie Holendra Thoma Bondera (Giant Liv Offroad Benelux). Podium uzupełnił kolega teamowy zwycięzcy Mariusz Michałek. W rywalizacji Kobiet najszybsza okazała się Holenderka Moniqe Zeldenrust (Giant Liv Offroad Benelux), drugie miejsce zajęła Anna Tomica (Tomica Coaching Trek Bielsko), trzeci stopień podium wywalczyła Belgijka Alyssa Lurquin (Bingoal WB Ladies).

Jutrzejszy drugi etap start i metę również ma przewidzianą w Szczyrku, będą to zmagania ze startu wspólnego na dystansie 56 km, a zawodnicy będą mieli do pokonania 2400 metrów przewyższenia. Pełne Wyniki z pierwszego etapu

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here