Dobre wyniki Polaków za granicą | Izomat MTB Cup, Swiss Bike Cup

0

W czeskiej miejscowości Bedrichov odbyła się trzecia edycja tegorocznego Izomat MTB Cup w kolarstwie cross country. Zawodnicy rywalizowali w kilkunastu kategoriach wiekowych, od żaka po mastersa. Najlepszy wynik wśród Polaków osiągnął Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team), który z niespełna trzyminutową przewagą nad drugim zawodnikiem zwyciężył w wyścigu elity mężczyzn. W tej samej kategorii 41 był Maciej Dąbrowski (UKS Sokół Superior Zator), 48 Maciej Kojro (KS Optyk Jelenia Góra), a 54 Paweł Garczyk (Warszawski Klub Kolarski). Filip Helta (SGR Specialized) nie ukończył wyścigu, a Maciej Jeziorski (Jezior.bike) po upadku na objeździe trasy nie zdecydował się na start.

Trzecia w elicie kobiet i pierwsza w orliczkach była dziewiętnastolatka, Matylda Szczecińska (Warszawski Klub Kolarski). Na siódmej pozycji zmagania ukończyła Gabriela Wojtyła (UKS Sokół Superior Zator), na jedenastej Aleksandra Podgórska (RK Exclusive Doors MTB Team), na 17 Barbara Borowiecka, na 22 Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes), a na 24 Martyna Tomasik (KKW Nexelo Wałbrzych).

Wśród juniorek młodszych drugie miejsce zajęła Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), która w tym roku prezentuje świetną formę i pokazuje, że trzeba się z nią liczyć nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Koleżanka Natalii z drużyny, Emilia Fijałkowska, zajęła 25 miejsce. Wśród mężczyzn z tej samej kategorii najszybszy z Polaków był Nataniel Kluss, który ukończył zmagania na 29 pozycji. 67 był Paweł Bielecki, a Hubert Krygier nie ukończył wyścigu (wszyscy trzej z KKW Nexelo Wałbrzych).

W gronie juniorek dobrze zaprezentowała się Hanna Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław), zajmując piąte miejsce. Wiktoria Hejman (KKW Nexelo Wałbrzych) nie wzięła udziału w wyścigu. W wyścigu juniorów 24 był Filip Brzóska (KKW Nexelo Wałbrzych), 51 Aleksander Basiński (Warszawski Klub Kolarski), a 66 Gniewko Konsewicz (KKW Nexelo Wałbrzych).

W gronie młodziczek 17 była Anna Bielawska (KS Optyk Jelenia Góra), a wśród panów 42 Kosma Bereźnicki (oboje z KS Optyk Jelenia Góra).

Pełne wyniki: SportSoft – IZOMAT MTB CUP 2021 – Český Pohár XCO No.3 – Bedřichov – IZOMAT MTB CUP 2021 – Český Pohár XCO – žákovské a dětské kategorie – SportSoft – race results | year 2021

Na Swiss Bike Cup w Savognin pojawili się zawodnicy ze światowej czołówki wyścigów cross country. Wśród elity kobiet zwyciężyła Kate Courtney, której po piętach do samego końca wyścigu deptała Alessandra Keller. Trzecia była Yana Belomoina. Jedyna Polka biorąca udział w wyścigu, Paula Gorycka (Strüby-BiXS Team), zajęła dziewiąte miejsce.

Rywalizacja elity meżczyzn zakończyła się zwycięstwem Larsa Forstera. Drugi był Albin Vital, a trzeci Andri Frischknecht. W wyścigu nie brał udziału żaden Polak.

Pełne wyniki: PROFFIX SWISS BIKE CUP 2021 | Savognin – Anmeldungs-Service – Human Sports Management AG (abavent.de)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here