Królewska edycja: Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Zazwyczaj maratony mają swoich zwycięzców. Ale organizowane przez Cezarego Zamanę zawody w Ciechanowie czekają na królową i króla MTB.

0

Nie może wszak być inaczej, skoro i miasteczko rowerowe, i start, i meta stać będą w cieniu XIV-wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich. Cały maraton przesiąknięty będzie królewską więc atmosferą. Królewskie będą też trakty, a raczej dystanse przyszykowane przez Cezarego Zamanę. Wyzwania, jakim stawić będzie czoła, wymagać będą i ambicji, i siły, i sprytu. Przydadzą się więc wszystkie przymioty, jakimi charakteryzować się powinien wzorcowy król i władca MTB. Najbardziej nowoczesnym aspektem niedzielnego maratonu będą bez wątpienia rowery zawodniczek i zawodników. Pełne zaawansowanych technologii, wyważone, wyregulowane, błyskawicznie reagujące na komendy i ruchy śmiałków walczących w Ciechanowie mogą przechylić szalę zwycięstwa.

Sięgnięcie po koronę królowej i króla Ciechanowa będzie tym trudniejsze, że z maratonu na maraton Mazovii peleton robi się coraz liczniejszy. Blask czerwonej „M” jaśnieje coraz mocniej. By wybić się z gęstego tłumu zawodniczek i zawodników na pierwsze miejsce, trzeba będzie dać z siebie wiele.

Najbardziej zacięta rywalizacja toczyć się będzie na dystansach ½ Pro i Pro. To przecież najtrudniejsze, a wiec i najbardziej prestiżowe dystanse. Ale emocji nie braknie na krótszym, pomyślanym o początkujących czy seniorach dystansie Fit. Na dystansie Hobby warto z kolei wypatrywać królewiczów – tam ścigać się będzie młodzież.

Cezary Zamana do Ciechanowa zaprasza też tych najmłodszych – częścią zawodów będą wyścigi z Rybką MiniMini. Udział w nich mogą wziąć dzieci do 6. roku życia.

Zapisy na Ciechanów Cisowianka Mazovia MTB Marathon, zaplanowane na 13 czerwca, już trwają. Zapisać się można, korzystając z oficjalnego, wygodnego systemu on-line: https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/177. Rejestracja prowadzona będzie także w niedzielę w dniu zawodów.

Partnerem zawodów jest Urząd Miasta Ciechanów. Patronat nad maratonem objął  Prezydent Miasta Krzysztof Kosiński, który również planuje wystartować na dystansie Fit. Wsparciem przy wyznaczaniu tras służyli wiodący prym w klasyfikacji drużynowej reprezentanci 3S Bike Team Ciechanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here