Loana Lecomte i Mathias Flüeckiger wygrywają w Pucharze Świata XCO w Leogang

0

Po piątkowym short tracku ciężko było obstawić jakiekolwiek wyniki niedzielnego wyścigu głównego. Warunki na trasie zmieniały się bowiem błyskawicznie, z klejącego błota i śliskich korzeni do prawie suchej rundy z kilkoma mokrymi miejscami, które mogły być niebezpieczne.

Jako pierwsze na trasę o 8:30 ruszyły orliczki. Wyścig był przewidywalny i przebiegał pod dyktando niezwyciężonej w tym sezonie Mony Mitterwallner (Trek Vaude), która pokonała Katę Blankę Vas o minutę. Trzecia była Caroline Bohe (Ghost Factory Racing). Matylda Szczecińska ukończyła wyścig na 27 pozycji, a Milena Drelak zajęła 45 miejsce.

Wśród orlików walka o pierwsze miejsce była zacięta aż do samej mety. Ostatecznie zwyciężył Riley Amos, który pokonał o 12 sekund zawodnika z Chile: Martina Vidaurre Kossmanna. Podium dopełnił Szwajcar, Joel Roth. Jakub Kowalczyk zajął 62 pozycję, a Konrad Czabok był 86.

Wyścig elity kobiet zdominowała Loana Lecomte dla której było to trzecie zwycięstwo w tegorocznym cyklu Pucharu Świata. Młoda, mająca 21 lat Francuzka, zbudowała nad drugą, Jenny Rissveds, prawie dwuminutową przewagę. Trzecia była Laura Stigger, która na metę wpadła tuż za Szwedką. Maja Włoszczowska zajęła 17 miejsce, Katarzyna Solus-Miśkowicz 30, Paula Gorycka 47, a Gabriela Wojtyła 57.

Rywalizacja elity mężczyzn rozpoczęła się od ataku dwóch zawodników: Mathiasa Flüeckigera i Ondreja Cinka. Po kilku chwilach doskoczył do nich Anton Cooper. Kolarze trzymali się razem aż do końca przedostatniego okrążenia kiedy to zaatakował Flüeckiger zyskując na mecie 14 sekund przewagi. Drugi dojechał Cink, a trzeci Cooper. Krzysztof Łukasik, jako najlepszy z Polaków wywalczył 44 pozycję. Bartłomiej Wawak był 49 (po „kapciu”), Filip Helta 68, Michał Topór 96. Jakub Zamroźniak nie ukończył wyścigu.

Warto wspomnieć także o Polakach startujących w konkurencji zjazdowej. W finałach DH zwyciężył Troy Brosnan, drugi był Thibaut Daprela, a trzeci Amaury Pierron. Sławomir Łukasik ukończył kwalifikacje na 86 pozycji, Wojciech Ranosz był 136. Oboje nie zakwalifikowali się do przejazdów finałowych.

Szczegółowe wyniki: Live timing and results (uci.org)

Następna edycja Pucharu Świata już w dniach 3-4 lipca w Les Gets we Francji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here