LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie

0

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon nie zwalnia tempa. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawitał do Wyszkowa na niezwykle atrakcyjny teren nad Bugiem. W Kolarskim Miasteczku na Stadionie Miejskim WOSiR w Wyszkowie stawiło się 500 miłośników dwóch kółek. Jak na początek wakacji, frekwencja imponująca!

– To była niesamowita jazda w prawdziwych „puszczańskich klimatach” – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Kolarze najpierw przejechali przez most na Bugu, a zaraz potem „zanurzyli się” w leśnych ostępach. Wyszkowska trasa prowadziła przez dukty i szlaki w malowniczej Puszczy Kamienieckiej. Teren przepiękny, ale zarazem techniczny i pełen wymagających odcinków, niełatwych nawet dla wytrawnych amatorów MTB.

Dystans MAX (57 km) najszybciej pokonał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), wyprzedzając Ernesta Kurowskiego (Józefów) i Tomasza Skrzyniarza (Mybike.pl). Wśród kobiet zwyciężyła Krystyna Żyżyńska-Galeńska (Damovo Bike Team), przed Iloną Bicką (Warszawa) i Aleksandrą Piętą (AZS AWF Katowice).

Na trasie MINI (37 km) na pierwszym miejscu został sklasyfikowany Marcin Reszke (Vortune Equity Bike Team), przed Sebastianem Bittnerem (DanieloSportsWear) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). Rywalizację kobiet wygrała Malwina Krzyczkowska (Warszawski Klub Kolarski), przed Oliwią McFarlane (Blu Sky Endurance) i Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9,5 km). Wśród chłopców triumfował Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Igorem Hofmanem (Komobike Scott) i Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn), a w gronie dziewcząt najlepsza była Patrycja Tabor (Warszawski Klub Kolarski), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM zwyciężył Mybike.pl, przed KK Catena Wyszków i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał KK Catena Wyszków, przed Vortune Equity Bike Team i Grupą ANG. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Biccy, przed Jedynakami i Miąskiewiczami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Wyszkowie – pod honorowym patronatem Burmistrza Wyszkowa – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miejskim w Wyszkowie, Wyszkowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wyszkowie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje nad Bugiem, ale obiera kierunek na Podlasie. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 4 lipca w Perlejewie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here