Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB w Szwajcarii

0

W najbliższą sobotę, 20 czerwca, w szwajcarskiej miejscowości Evolène odbędą się Mistrzostwa Europy w maratonie MTB (XCM). Na elitę mężczyzn będzie czekać trasa o długości 78 kilometrów i przewyższeniu 3900 metrów. Kobiety zmierzą się z 70 kilometrami trasy i przewyższeniem sięgającym 3420 metrów. Organizatorzy zaplanowali także wyścigi dla mastersów, którzy w zależności od wieku będą musieli pokonać wymienione wyżej pętle.

W kategorii elity mężczyzn zapisanych jest aż 320 zawodników. Na liście startowej m.in. Martin Stosek, Simon Schneller czy też Huber Urs, czyli brązowy medalista Mistrzostw Świata XCM z 2008 roku. W wyścigu rywalizować będą dwaj zawodnicy z Polski: Karol Rożek i Piotr Konwa.

W gronie elity kobiet do rywalizacji przystąpi 41 zawodniczek. Jedną z faworytek do zwycięstwa wydaje się być Szwajcarka, Ramona Forchini, która w zeszłym roku została Mistrzynią Świata w maratonie. Silna jest także dawna zawodniczka Kross Racing Team, Ariane Lüthi. W wyścigu wystartuje również brązowa medalistka Mistrzostw Europy XCM z 2016 roku, Katazina Sosna. Na starcie nie zobaczymy żadnej Polki.

Kategorie Masters również przyciągnęły kilkuset zawodników. Polskę w rywalizacji Mastersów II (40-44 lata) reprezentował będzie Adam Małek.

Niedziela, 20 czerwca:
start elity kobiet: 9:00
start elity mężczyzn: 9:30
start masters 35/40/45: 9:35

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here