Ondrej Cink drugi w niedzielnym wyścigu w Pucharze Świata XCC w austriackim Leogangu

Zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team jest wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

0

Po zaciętej rywalizacji i świetnej jeździe Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team zameldował się na drugiej pozycji podczas Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Austrii. – To historyczny wynik w kategorii mężczyzn, czekałem na niego od kiedy pracuje razem z drużyną – komentuje na gorąco, tuż po zakończeniu zawodów, Kornel Osicki – Team Manager KOCT.

Trasa w austriackim Leogangu jest bardzo wymagająca. Zawodnicy muszą rywalizować w trudnych warunkach. To długie i strome podjazdy, szybkie zjazdy z duża ilością korzeni a błoto, które pojawiło się po nocnych opadach było dodatkowym utrudnieniem. Na starcie zameldowali się dziś wszyscy zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team.

Tym razem Ondrej Cink dojechał do mety na drugiej pozycji. W wyścigu kobiet Maja Włoszczowska była 17, a Bartłomiej Wawak z powodu przebitej opony zajął 49 miejsce. Ondrej Cink od startu ostro rywalizował z Mathiasem Fluckingerem. Dopiero pod koniec wyścigu Szwajcar nieco odjechał reprezentantowi zespołu KOCT.

– Wyniki osiągnięte przez zespół w ten weekend bardzo mnie cieszą. Po raz pierwszy w historii tej klasy wyścigów, w kategorii mężczyzn nasz zawodnik staje na podium. To bardzo dobry wynik, dodajmy że Ondrej jest teraz wiceliderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Maja wraca do sił po przejściowych problemach zdrowotnych, liczę na to że szybko wróci do pełnej formy. Bartek dziś miał pecha, złapana „guma” wykluczyła go z możliwości walki o dobrą pozycję – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Zespół nie poprzestaje na tych wynikach. Jak dodaje Kornel Osicki teraz czas na przygotowania i szlifowanie formy  przed kolejnymi zawodami. Następny wyścig odbędzie się we francuskim Les Gets. Zawodnicy cały czas szykują się na zaplanowane w lipcu Igrzyska Olimpijskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here