Placebo Nutrition – orzeźwiające izotoniki z mentolem

Placebo Nutrition, pierwszy w Polsce producent super orzeźwiających izotoników z Mentolem. sprawdźcie sami

0

Placebo Nutrition to polska marka mająca swoją siedzibę w Krakowie. Jest to nowy prężnie rozwijający się gracz na rynku suplementów. Aktualnie w ofercie można znaleźć produkty z trzech grup: INTRA, czyli izotoniki, AFTER, czyli odżywka typu recovery, a także COMPLETE PROTEIN, czyli odżywka białkowa.

Jesteśmy po testach produktów z grupy INTRA, czyli suplementów przeznaczonych do użytkowania w trakcie treningu. Są to najbardziej orzeźwiające napoje izotoniczne, jakie kiedykolwiek używaliśmy. To co wyróżnia produkty Placebo Nutrition spośród konkurencji to zawartość mentolu – suplementu, który od tego roku został uznany przez Australijski Instytut Sportu (światowy autorytet w dziedzinie suplementacji) jako suplement z grupy B, czyli „warty dalszych badań, bezpieczny, mający wysokie prawdopodobieństwo skutecznego pozytywnego działania”. Zarówno z badań naukowych, jak i naszych osobistych doświadczeń z izotonikami od Placebo Nutrition, wynika, że mentol daje uczucie chłodu, co wpływa na podniesienie wydolności organizmu w wysokich temperaturach poprzez zmniejszenie uczucia gorąca.

Izotonik INTRA występuje w dwóch smakach: cytrusowym Lemon and lime oraz orzeźwiającym, malinowym Fresh Raspberry z mentolem. Po pierwszym łyku zarówno jednego jak i drugiego smaku do głowy przychodzi myśl „skądś to znam”. Większość osób, które miały okazje próbować izotonika Lemon and lime wskazuje na podobieństwo smaku do cukierków „zozoli”. Drugi ze smaków – Fresh Raspberry – przypomina delikatnie smak cukierków „ICE”. Co ważne wraz ze zmniejszeniem porcji izotonika w tej samej objętości wody smak pozostaje praktycznie bez zmiany – napój staje się jedynie delikatnie mniej słodki. Producent zaleca stosowanie jednej miarki (45 g) na 500 – 750 ml wody. Ja osobiście (Michał) wolę zdecydowanie mniej, niż bardziej intensywny izotonik, dlatego sypałem pół miarki na bidon 500 ml i całą miarkę na 750 ml (w tym drugim przypadku był to dla mnie intensywny smak, na chłodne dni). Smak malinowy okazał się dla mnie (Filip) czymś wcześniej niespotykanym. Ostatnie upalne dni pozwoliły dokładnie sprawdzić jego przeznaczenie i smak ten kupił moje kubki smakowe w stu procentach. Oprócz tego zdecydowanie poprawia możliwości oddychania oraz pozostawia uczucie chłodu i orzeźwienia w jamie ustanej, które można porównać do mycia zębów. Ważną informacją jest także zawartość mieszanki BCAA oraz odpowiedniego składu węglowodanów. W tej kwestii opieramy się głównie na własnych doświadczeniach. W trakcie testowania izotonika od Placebo Nutrition miałem okazję (Michał) zaliczyć kilkugodzinny trening obejmujący długi (1 h), asfaltowy dojazd na rundę XCO w Skawinie, kilka okrążeń w tempie praktycznie wyścigowym (podjazdy na tej rundzie nie pozwalają na lekką jazdę), oraz powrót tą samą drogą. Łącznie trening zajął mi około 3,5 h, a jedynymi „węglami” jakie podczas niego przyjmowałem było 1,5 litra izotonika INTRA. Ani przez moment nie odczuwałem głodu lub zmęczenia. W tym przypadku muszę się zgodzić z hasłem producenta #namniedziala.

Jeśli chodzi produkty z grupy After to idealnie skomponowany suplement potreningowy, które zapewni Ci optymalną regenerację nawet po najcięższych treningach. Skład został opracowany na postawie lat doświadczeń trenerskich oraz dietetycznych. Możliwość dopasowania wielkości porcji dla każdego sprawia, iż AFTER sprawdzi się zarówno u amatorów jak i zawodowych sportowców. Na jego wyjątkowość wpływają kompozycje węglowodanów i białek o różnym czasie wchłaniania co wpływa bardzo korzystanie na proces regeneracji po treningu. Dodatkowo warto podkreślić smaki, w których występują. Jest to owocowy mango i banan, a także orzechy z karmelem, który kupił moje kubki smakowe w stu procentach, a połączenie tych dwóch składników powoduje, że w trakcie treningu czekamy tylko na koktajl, który będziemy mogli spożyć po zakończeniu aktywności

Jeśli jesteście zainteresowani produktami z gamy Placebo Nutrition zapraszamy do odwiedzenia ich strony internetowej placebonutrition.pl. Znajdziecie tam szczegółowe informacje dotyczące produktów, a także dokładny skład i ceny. Produkty występują także w 100-gramowych saszetkach, idealnych do przetestowania przed zakupem całej puszki produktu. My czekamy na kolejne produkty, które mają już niebawem pojawić się w ich ofercie. Mamy nadzieję, że znajdą się wśród nich także żele energetyczne.

Pamiętajcie, że z kodem rabatowym: namtb10 macie 10% zniżki na wszystkie produkty z oferty Placebo Nutrition.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here