Puchar Świata w Leogang już w najbliższy weekend!

0
Bartek Wolinski/Red Bull Content Pool

Po Albstadt i Nove Mesto na Morave przyszła pora na trzecią odsłonę Pucharu Świata cross country i pierwszą edycję Pucharu Świata w downhillu.

Trasa XCO w Leogang jest bardzo wymagająca. Runda ma około 3,6 kilometra i 210 metrów przewyższenia. Nie zabraknie na niej także elementów technicznych, jak dropy czy też rockgarden. Kolarze trudniący się downhillem będą zaś musieli zmierzyć się z bardzo szybką i naszpikowaną korzeniami trasą, której pokonanie nie będzie proste. Na trasie znajduje się także ogromny drop nazywany „Vali’s Hell”, który został zbudowany na potrzeby zeszłorocznych Mistrzostw Świata.

W piątek pierwszą okazją do rywalizacji będą kwalifikacje w DH i short track XC, w którym zawodnicy będą walczyć o jak najlepszy wynik, według którego będą ustawiani na starcie niedzielnego wyścigu głównego.

Start kwalifikacji o 12:15, a short track o 17:30 (live na redbull.tv: UCI Mountain Bike World Cup 2021: Leogang (redbull.com)).

Początek finałów DH zaplanowany jest na sobotę, na godzinę 9:45. Najpierw rywalizować będą kategorie juniorskie, a potem elita kobiet i mężczyzn. Walkę o pierwsze miejsce toczyć będą na pewno: Matt Walker, Loic Bruni i Greg Minnaar. Polskę reprezentować będzie dwóch zawodników: Sławomir Łukasik i Wojciech Ranosz. Live na redbull.tv od 12:30.

Niedzielną rywalizację rozpocznie wyścig orliczek, które wystartują o 8:30. Faworytką do zwycięstwa jest Austriaczka, Mona Mitterwallner. Na pewno do rywalizacji włączą się inne zawodniczki: Caroline Bohe, Kata Blanka Vas czy też Leonie Daubermann. Na starcie zobaczymy dwie Polki: Matyldę Szczecińską (Warszawski Klub Kolarski) i Milenę Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team).

Następnie, o 10:15, na trasę ruszą orlicy, a wśród nich na czele Carter Woods, czyli zwycięzca dwóch poprzednich edycji Pucharu Świata XC. W biało-czerwonych trykotach wystartuje dwóch zawodników: Konrad Czabok (Warszawski Klub Kolarski) i Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław).

Wyścig elity kobiet, który ruszy o 12:20, będzie bardzo ciekawy ze względu na Pauline Ferrand Prevot, która podczas ostatniego wyścigu short track uległa upadkowi i w wyścigu głównym zajęła dopiero czwarte miejsce. Główną rywalką Francuzki wydaje się być jej rodaczka, Loana Lecomte. Możemy spodziewać się także zaciętej walki o miejsca na podium wśród Kate Courtney, Siny Frei, Haley Batten i Rebecci Mcconnell. Na starcie cztery Polki: Maja Włoszczowska (Kross Orlen Cycling Team), Paula Gorycka (STRÜBY – Bixs Team), Katarzyna Solus-Miśkowicz (KSM Trek Racing team) i Gabriela Wojtyła (Superior Zator). Nie wiadomo, czy w wyścigu wystartuje Barbara Borowiecka, która uległa bolesnemu upadkowi na objeździe trasy zeszłotygodniowego Pucharu Polski w Wałbrzychu.

Jako ostatni na trasę ruszą zawodnicy elity mężczyzn, których start jest przewidziany na 14:50. Pretendentów do zwycięstwa pod nieobecność Mathieu Van Der Poela jest conajmniej kilku: Nino Schurter, Mathias Flueckiger, Victor Koretzky czy też Ondrej Cink, który jest ostatnio w bardzo dobrej formie. Niestety na starcie nie zobaczymy Toma Pidcocka, który kilka dni temu uległ poważnemu wypadkowi na rowerze szosowym i jest w trakcie rehabilitacji po złamaniu obojczyka. Polskę reprezentować będzie pięciu zawodników: Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling team), Filip Helta (Sgr Specialized), Krzysztof Łukasik (JBG-2 Cryospace), Jakub Zamroźniak (JBG-2 Cryospace) i Michał Topór.

Wyścigi elity mężczyzn i kobiet będą transmitowane na żywo: UCI Mountain Bike World Cup 2021: Leogang (redbull.com)
Pełne listy startowe: Live timing and results (uci.org)
Facebook: Bikepark Leogang | Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here