Szczęk łańcuchów na bitewnym polu – Cisowianka Mazovia MTB Marathon Puławy

W tej rozgrywanej w Ciechanowie bitwie orężem były wykute ze stali mięśnie, nieludzka kondycja i odwaga, która charakteryzuje największe bohaterki oraz bohaterów. Na zażarte zmagania śmiałków spoglądał Cezary Zamana.

0

Jednak nim pierwsze opony MTB wzbiły pył, a ludzkie mięśnie wprawiły rowerowe machiny w ruch, miasteczko zlokalizowane obok Zamku Książąt Mazowieckich pulsowało pozytywną atmosferą. Przyjeżdżające licznie zawodniczki oraz zawodnicy cieszyli się każdą chwilą maratonowego dnia, wciąż mając w pamięci ubiegłoroczny, mizerny sezon. Sporo radości miały też dzieci, na które czekały i darmowe zawody z Rybką MiniMini, i całkiem poważne ściganie się na dystansie Hobby.

Sporym zainteresowaniem cieszył się również dystans Fit. Pokonanie tej trasy nie wymagało szczególnych umiejętności bądź kondycji. Co nie oznacza faktu, że nie dawało satysfakcji czy nie niosło ze sobą kilku naprawdę zapadających w pamięć widoków. Przecież nie wszyscy w sportowym królestwie MTB muszą od razu być rycerzami i marzyć o pokonaniu smoka. Niektórym wystarczy rekreacyjna, pozbawiona przygód przejażdżka.

Miejsce dla tych najodważniejszych było bowiem w peletonie ustawiającym się na wyprawę po dystansach Pro i ½ Pro. To najeżone terenowymi przeszkodami, zakrętami i przewyższeniami trasy, które powstały przy współpracy Cezarego Zamany i zawodników 3S Bike Team Ciechanów. A ci, jak na sportowców, którzy w ciechanowskich potach wylali morze potu i zużyli tam niejedną tarczę czy łańcuch, wiedzieli, jak podkręcić poziom trudności.

Najlepiej na placu boju na królewskim dystansie Pro wśród pań poradziła sobie Anna Ostrowska (2:56:06, S3 Bike Team Ciechanów), a wśród panów Paweł Słupek (2:28:15, 3S Bike Team Ciechanów). O drugie miejsce toczyła się zażarta bitwa, którą na swą korzyść rozstrzygnął Karol Rumsicki (2:31:09, SuperDrob Bike Team), wyprzedzając Marcina Lange (2:31:10, S3 Bike Team Ciechanów). Na dystansie ½ Pro zwyciężczynią była Maria Chrzanowska (1:57:26, Mitutoyo AZS Wratislavia), która zostawiła w tyle Bożenę Wachnik (2:04:13, SuperDrob Bike Team) oraz Alicję Fedejko (2:10:54, SuperDrob Bike Team). W męskim peletonie na tym dystansie po laur triumfatora sięgnął Adam Płoski (1:33:57, S3 Bike Team Ciechanów), minimalnie wyprzedzając Michała Wyżlica (1:33:58, Kolarski.eu). Trzeci zameldował się Bartosz Naczyk (1:43:04, Kolarski.eu).

„Zawodniczki i zawodnicy dali piękny przykład sportowego ducha walki. Ich zapał do rozprawiania się z kolejnymi przeszkodami nie gasł ani na chwilę. Wręcz przeciwnie, żar w ich oczach i ogień w nogach z każdym kilometrem robił się większy i większy” – podkreślał Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Widać, że sportowy duch w kolarskim narodzie nie ginie” – dodaje triumfator Tour de Pologne. Za zapewnienie tak dobrych warunków do rywalizacji należy szczególnie podziękować przedstawicielom Urzędu Miasta Ciechanów, a zwłaszcza Prezydentowi Miasta Krzysztofowi Kosińskiemu.

Kolejny maraton spod znaku czerwonej „M” 1 sierpnia w Brodnicy. Nie oznacza to jednak, że sportowcy mają miesiąc przerwy. W międzyczasie odbędą się dwa duże wydarzenia MTB. To rozgrywana w Beskidzie Małym i z bazą w Wadowicach etapówka Gwiazda Południa (9-11 lipca), a także kultowa już Mazovia 24H MTB Marathon (17-18 lipca) w Janowie Lubelskim. Zapisy na oba wydarzenia już trwają (//sts-live.pl/zamanagroup).

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here