Akcja „Psychoporanek 24” rusza już jutro w podwarszawskich Gassach

0

Organizatorzy przedsięwzięcia serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w charytatywnej ustawce rowerowej, pod nazwą „PSYCHPORANEK 24h kręcimy charytatywnie vol.2”. Do zaangażowania się w akcję przekonują również Czesław Lang i Piotr Zelt.

Jest to spontaniczna akcja, która odbędzie się na słynnych warszawskich Gassach od godziny szóstej rano w sobotę 31 lipca i potrwa 24 godziny. Peletony rowerzystów i kolarzy będą jeździć na zmianę non stop, aby zebrać pieniądze na zakup kasków i lampek rowerowych dla dzieci z domów dziecka.

Firmy Intersport Polska i Mio Polska odpowiedziały na nasz apel i zostały sponsorami głównymi akcji charytatywnej „Psychoporanek 24h – kręcimy charytatywnie vol. 2”. Obie Spółki zdecydowały się zapłacić po 1 zł za każdy kilometr, z limitem do 10.000 zł. Jeśli więc w najbliższą sobotę od godz. 6.00 wykręcimy na warszawskich Gassach 20.000 km, to za kwotę 20.000 zł, w drodze ogłoszonego wkrótce konkursu, zakupimy kaski i oświetlenie rowerowe dla dzieci z domów dziecka.

Firma PORĘBA ROWERY funduje jedną lampkę rowerową KNOG za każde 100 km z pulą o wartości ponad 10.000 zł (do 200 szt. lampek dla dzieci z domów dziecka), natomiast Hotel i Stacja Narciarska Czarny Groń za każdy tysiąc przejechanych przez nas kilometrów ufunduje czterodniowy obóz narciarski z zakwaterowaniem, wyżywieniem, transportem i szkoleniem narciarskim, maksymalnie dla 20 dzieci z opiekunami.

Niektórzy będą jeździć 24 godziny non stop, ale każdy, na każdym rodzaju roweru może przyjechać, przejechać 10, 20, 30 km, pokazać swój wynik w aplikacji Strava lub innej naszym komisarzom i w ten sposób dorzucić swój wkład w szczytny cel.

Nasz baza 24h znajdować się będzie na mostku w Obórkach, a rundy będziemy jeździć po słynnych, podwarszawskich Gassach. Na każdego uczestnika czeka kawa i woda oraz ciasta upieczone przez nasze niezastąpione Panie. Każdy z Was może też zgłosić swoją pomoc jako wolontariusz.

Organizatorami akcji charytatywnej są BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy oraz AirBike, a wspiera nas jak zawsze Lang Team.

wydarzenie na Facebooku: //fb.watch/6-ABAlxpbP/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here