Łukasik i Zamroźniak na drugim miejscu w Andora MTB Classic

0

Andora MTB Classic to czteroetapowy wyścig w którym mogą wziąć udział dwuosobowe drużyny. Rywalizacja rozgrywa się w samym sercu Pirenejów. W tym roku zawodnicy podczas prologu i trzech etapów mieli do pokonania 153 kilometry i 5000 metrów wzniosu.

Polskę reprezentowała jedna para – Krzysztof Łukasik i Jakub Zamroźniak (JBG-2 Cryospace). Podczas prologu nasi zawodnicy zmagali się z defektem w postaci „kapcia”. Problemy techniczne znacznie wpłynęły na ich pozycję na mecie, bowiem zmagania zakończyli na dwudziestej pozycji ze stratą niespełna trzech i pół minuty do prowadzącej dwójki z Team Bulls. Podczas pierwszego etapu polska para zajęła trzecie miejsce, a podczas kolejnego zwyciężyła, co pozwoliło na odrobienie kilkudziesięciu sekund w klasyfikacji generalnej. Końcowy etap zawodnicy JBG-2 Cryospace zakończyli ponownie na drugiej pozycji, co dało również drugie miejsce w ogólnej klasyfikacji po wszystkich etapach. Polska dwójka straciła do zwycięzców dokładnie dwie minuty i być może gdyby nie defekt podczas prologu, byłaby w stanie powalczyć o zwycięstwo w całym wyścigu.

Wśród mężczyzn zwyciężyła para z Niemiec, należąca do Team Bulls: Martin Frey oraz Simon Schneller. Podium dopełnili Włosi z ekipy Wilier 7C Force 1: Johnny Cattaneo i Martin Tronconi.

Szczegółowe wyniki: Live Results – Andorra MTB Classic-Pyrenees (andorraclassicmtb.com)

Fot. Andorra MTB Classic

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here