MH Automatyka MTB Pomerania Maraton Pelplin – etap 5 za nami!

0

Piąta edycja pelplińskiego wyścigu dla miłośników kolarstwa górskiego przeszła do historii. Zgodnie z tradycją dopisała frekwencja – na starcie stanęło prawie 350 zawodników i zawodniczek. W tym roku po raz pierwszy wyścig z cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton zawitał na Kociewie, gdzie stawiło się na starcie wielu nowych uczestników m.in. z Torunia, Grudziądza, Bydgoszczy czy Poznania. Trasa zawodów przygotowana została Nadleśnictwie Starogard i wiodła po szybkich i piaszczystych szlakach i trawersach nad rzeką Wierzycą.

Wyścigi odbyły się na dwóch dystansach – 52 kilometry (MEGA) oraz 34 kilometry (SPEED).

Na dłuższym dystansie MEGA wśród Panów zwyciężył Artur Sowiński (Kodzik Rowery). Drugie miejsce zajął Szymon Stawowy (CST Allent MTB Team), a trzecie Gustaw Ostajewski (Klif Team). Wśród Pań najszybsza okazała się Paula Budzyńska z Cyklo Kwidzyn. Miejsce drugie zajęła Anna Kołatka (3s Bike Team Ciechanów).

Na liczniej obleganym dystansie SPEED (238 finisherów) wśród Pań wygrała Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów). Miejsce drugie dla Anny Pawelli (GK Starogard Gdański). Na najniższym stopniu podium Katarzyna Grochowska z Team MX Skórcz. Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Damian Ciba (TA KO Team). Na kolejnych miejscach podium stanęli Piotr Rychlik (Bogdziewicz Team) i Miłosz Błaszczyk z Włocławka.

W zawodach udział wzięli również mieszkańcy Miasta i Gminy Pelplin, którzy dodatkowo rywalizowali w Mistrzostwach Pelplina MTB, które odbyły się w ramach wyścigu SPEED.

Wśród Panów zwyciężył Oskar Krajnik (GK Gryf Tczew), drugi był Sylwester Szczuka, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Śledź (Klub Kolarski Pelplin). Kolejne miejsca w tej rywalizacji zajęli – Janusz Miesiarczyk, Dariusz Górski (Klub Kolarski Pelplin), Arkadiusz Piórkowski (Klub Kolarski Pelplin) i Łukasz Alaszkiewcz (Klub Kolarski Pelplin).

Wśród Pań jedyną mieszkanką Pelplina, która ukończyła zawody była Adriana Skweres zdobywając pierwsze miejsce w Mistrzostwach Pelplina MTB.

Następna edycja odbędzie się za ponad miesiąc – 5 września w Gdańsku, a start zawodów ulokowany będzie pod sklepem Decathlon Kartuska. Trasa, jak zapowiadają organizatorzy, będzie godna finału, a czekać na niej będzie wiele nowych, specjalnie wyznaczonych singletrack’ów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here