MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON gmina TRĄBKI WIELKIE 04.07.2021 – RELACJA

0

Podczas minionego weekendu w gminie Trąbki Wielkie odbyła się już czwarta edycja z cyklu MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON. Wydawać się mogło, że to najprostsza trasa tegorocznego cyklu bowiem zawodnicy mieli do pokonania niespełna 34km (dystans SPEED) oraz 49km (dystans MEGA). Nic bardziej mylnego – obfite opady deszczu oraz burze zamieniły suchą trasę w bardzo wymagający pod względem technicznym wyścig. Duża ilość błota, śliskie podjazdy, rynnowe zjazdy a do tego wysoka wilgotność to warunki z jakim przyszło się zmierzyć ponad 300 uczestnikom tej edycji.

W tych arcytrudnych warunkach na zwycięzców trzeba było poczekać nieco dłużej niż na poprzednich edycjach. Na koronnym dystansie MEGA zwycięża Artur Sowiński z klubu KODZIK ROWERY z niewielką przewagą nad dobrze dysponowanym tego dnia Piotrem Rzeszutkiem z KLUBU KOLARSKIEGO LEW LĘBORK. Z kolei pośród kobiet najlepsza okazała się młoda zawodnicza GKS CARTUSIA KARTUZY Justyna Cebula, która melduje się na mecie przez Izabelą Malikowską z POMERANIA MTB TEAM.

Mniejszy dystans SPEED ponownie stał się łupem niezniszczalnego w tym sezonie Damiana Ciby z TAKO TEAM, który zwycięża z kilku minutową przewagą nad Dawidem Przybylskim z HOTEL KRASICKI MTB TEAM.

U kobiet mała niespodzianka: Dystans SPEED wygrywa Katarzyna Grochowska z TEAM MX SKÓRCZ przed drugą na mecie Iwoną Joskowską z MAJBIKE Team.

Filmowa relacja z zawodów pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=rYk12yIYiDk

Maratony z cyklu MH Automatyka Pomerania MTB z edycji na edycję przyciągają coraz więcej uczestników. Nienaganna organizacja, urozmaicone trasy, dbałość o każdy szczegół,
w tym o stoisko z lodami przy tej upalnej edycji, to elementy, które składają się na całościowy sukces tych zawodów.

Organizator zapewnia, że warto brać udział w całym cyklu bowiem już we Wrześniu podczas finału w Gdańsku do rozdania dla zwycięzców będzie pula nagród o wartości ponad 60.000zl.

Tymczasem organizator zaprasza na kolejną edycję w Pelplinie już  za niecałe 3 tygodnie tj. 24 Lipca.

OPEN MĘŻCZYZN dystans MEGA:

 1. Artur Sowiński – KODZIK ROWERY
 2. Piotr Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
 3. Gustaw Ostajewski – KLIF MTB TEAM

OPEN KOBIET dystans MEGA:

 1. Justyna Cebula – GKS CARTUSIA KARTUZY
 2. Izabela Malikowska – POMERANIA MTB TEAM

OPEN MĘŻCZYZN dystans SPEED:

 1. Damian Ciba – TAKO TEAM
 2. Dawid Przybylski – HOTEL KRASICKI MTB TEAM
 3. Jan Sobieraj – BELTA MTB TEAM GDAŃSK

OPEN KOBIET dystans SPEED:

 1. Katarzyna Grochowska – TEAM MX SKÓRCZ
 2. Iwona Joskowska – MAJBIKE TEAM
 3. Monika Brylowska – MTB START KARTUZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here