Ondrej Cink z KROSS ORLEN Cycling Team trzeci podczas wyścigu Pucharu Świata XCC we francuskim Les Gets

0

Kolejny, świetny występ Ondreja Cinka z grupy kolarskiej KROSS ORLEN Cycling Team, tym razem podczas wyścigu Short Track Pucharu Świata we Francji. Czech od początku prowadził i nadawał tempo rywalizacji. Ostatecznie na linię mety dotarł jako trzeci. Już w niedzielę zespół KOCT wystartuje w komplecie, czyli Maja Włoszczowska, Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak, w formule cross country (XCO). Będzie to ostatni start w Pucharze Świata przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.

 

Ondrej Cink od początku dzisiejszego wyścigu narzucił tempo swoim rywalom i długo jechał na pierwszej pozycji. Niestety na przedostatniej rundzie zaatakował Mathias Flueckiger a na ostatnim okrążeniu Jordan Sarrou, aktualny mistrz świata. Zawodnik KOCT walczył do samego końca i w efekcie zajął bardzo dobre, trzecie miejsce.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku Ondreja. Pokazał dzisiaj, że jest w doskonałej formie, potwierdzając wcześniejsze osiągnięcia podczas Pucharu Świata w Leogang. Bardzo dobrze jechał też Bartek Wawak, ale przez problemy techniczne ukończył wyścig na dalszej pozycji. Z optymizmem patrzę na kolejne starty naszych zawodników, w niedzielę w wyścigach XCO startujemy w komplecie, czyli Maja Włoszczowska oraz dwóch panów Ondrej Cink i Bartek Wawak. Liczę, że w niedzielę będziemy mieli tyle samo, albo więcej powodów do radości, niż dzisiaj – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Przed zawodnikami ostatni sprawdzian przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi, już w niedzielę wyścig XCO Pucharu Świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here