JBG-2 Wiśniowiec MTB Race – komentarze postartowe

0

W niedzielę w Rybniku odbył się wyścig JBG-2 Wiśniowiec MTB Race. Rywalizacja odbywała się na bardzo technicznej trasie która została stworzona od zera dzięki wygranemu projektowi z Budżetu Obywatelskiego.

W elicie mężczyzn tego dnia triumfował Ostaszewski Karol (Warszawski Klub Kolarski). Na drugim miejscu zameldował się Jakub Zamroźniak (JBG-2 Cryospace). Podium zamknął Wojciech Halejak również z (JBG-2 Cryospace).

W elicie kobiet pierwsza do mety dotarła Zięba Julia (LKK Luks Sławno), druga była Zawierta Magda, a podium uzupełniła jej siostra Patrycja Zawierta (obie z klubu WKK Wieruszów).

Komentarz postartowy Ksawiera Garnka: „JBG-2 Wiśniowiec MTB Race. Wyścig u siebie brzmi obowiązująco. Trasa była bardzo ciężka fizycznie, dynamiczne podjazdy, szybkie zjazdy i tak dalej, nie było gdzie odpocząć. Od samego startu tempo było bardzo mocne. Na podjeździe wraz z Brajanem zaatakowaliśmy, stopniowo powiększając przewagę. Niestety pod koniec pierwszego okrążenia zerwałem łańcuch na podjeździe, dobiegłem do boksu, szybka wymiana i jadę dalej. Powoli odrabiam straty dochodząc rywali. Ostatecznie wyścig kończę na 3. pozycji zdobywając tytuł Mistrza Śląska. Bardzo dziękuję za szybką oraz sprawną wymianę łańcucha.”

Komentarz postartowy Krzysztofa Klimka: „Wczoraj udało mi się wygrać (domowy) wyścig. Trasa była mi bardzo dobrze znana, ponieważ trenuję na niej na co dzień. Od początku udało mi się odjechać od reszty stawki i aż do mety powiększałem przewagę. Metę przekraczam jako pierwszy junior, tym samym zostaje ponownie mistrzem Śląska. Cieszę się że udało mi się wygrać ten domowy wyścig.”

Pełne wyniki z zawodów: klasyfikacja_koncowa_rybnik22082021.xls (gkviktoria.pl)

fot: Kamil Marek

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here