KS Luboń Skomielna Biała zwycięża w Boguszowie wyścig sztafet głównych | Mistrzostwa Polski MTB XCO

0

Pierwszy dzień tegorocznych Mistrzostw Polski rozpoczął się od rywalizacji młodzieżowych sztafet mieszanych młodzików i młodziczek. Każdy z zawodników miał do pokonania dwie skrócone rundy.

Już po pierwszej rundzie prowadzili zawodnicy Warszawskiego Klubu Kolarskiego, ale tuż za nimi podążała para z klubu UKS Zawojak. Na drugim okrążeniu mocną zmianę dała Maria Ambrożkiewicz, a później utrzymał to Aleksander Struzik. Tym samym para z WKK odniosła pewne zwycięstwo z przewagą minuty i kilku sekund nad kolejną dwójką z Zawojaka: Marią Długosz i Maksymilianem Matyasikiem. Podium dopełniła drużyna KS Optyk-Okular Jelenia Góra w składzie: Anna Bielawska i Kosma Bereźnicki.

Następnie na trasę ruszyły sztafety złożone z juniorów młodszych i juniorek młodszych. Początkowo prym wiedli zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team, a chwilę za nimi znajdował się Warszawski Klub Kolarski. Z tyłu czyhała jednak Natalia Grzegorzewska z Mitotoyo AZS Wratislavia Wrocław, która dała bardzo mocną ostatnią zmianę i doprowadziła swoją drużynę do zwycięstwa (Natalia jechała w parze z Konradem Jeżewskim). Wszystko rozegrało się więc na ostatniej rundzie podczas której zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team (Tatiana Gromada i Ksawier Garnek) nie oddali już drugiego miejsca. Na trzecim stopniu podium stanęła więc sztafeta WKK w składzie: Hanna Mazurkiewicz i Maciej Jarosławski.

Ostatnim wyścigiem tego dnia były sztafety główne. Każda z drużyn wystawiła bardzo mocną pierwszą zmianę, stąd tempo wyścigu od samego początku było naprawdę wysokie. Na czele podążał Stanisław Nowak (KS Luboń Skomielna Biała), który tego dnia wykręcił najlepszy czas rundy wśród wszystkich zawodników. Kilka sekund za nim przyjechał Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski). Jako trzeci pierwszą rundę pokonał Jakub Kowalczyk (Mitotoyo AZS Wratislavia Wrocław). Na drugiej i trzeciej pętli doszło do kilku przetasowań, zwłaszcza ze względu na świetną jazdę Gabrieli Wojtyły (Superior Zator), która wyprowadziła swoją drużynę na drugą pozycję. Jednocześnie ekipa WKK spadła na czwarte miejsce, a Mitutoyo na piąte. W tym momencie w grze o medale zaczął się także liczyć RK Exclusive Doors MTB Team. Ostatnia runda nie przyniosła już znacznych zmian i tylko ugruntowała pozycje na podium. Z dużą przewagą zwyciężyła ekipa KS Luboń Skomielna Biała (Stanisław Nowak, Brajan Świder, Kinga Żur, Jaroslaw Żur), na drugim miejscu zameldowali się zawodnicy RK Exclusive Doors MTB Team (Piotr Śliwiński, Aleksandra Podgórska, Krzysztof Klimek, Maksymilian Wiśniowski), a na trzecim Superior Zator (Maciej Dąbrowski, Miłosz Zwierski, Gabriela Wojtyła, Kacper Pecyna).

Pełne wyniki: Mistrzostwa Polski MTB XCO – SZTAFETA DRUŻYNOWA Datasport.pl v.5.5.0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here