LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie

0

Kolarska moc LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie w Powiecie Wołomińskim. Ponad 500 amatorów na rowerach górskich wystartowało w wyścigach, organizowanych przez Grzegorza Wajsa. Frekwencja, jak na okres wakacyjny, imponująca. To była też dobra kolarska lekcja historii. 101 lat temu w 1920 roku podczas wojny polsko-bolszewickiej, właśnie na Błoniach Ossowskich, odbyła się Bitwa Warszawska, zwana „Cudem nad Wisłą”.

Na dystansie MAX (52 km) nie było mocnych na duet Damovo Bike Team. Wygrał Łukasz Woźnica, przed Arturem Mioduszewskim, a trzeci finiszował Ernest Kurowski (Józefów). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), przed Katarzyną Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl) i Malwiną Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski).

Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Daniel Chądzyński (Danielo Sportswear Team), wyprzedzając Marcina Reszke Patryka Chmi(Vortune Equity Bike Team) i Patryka Chmielewskiego (Warszawa). W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Krzemińska (UKK Huragan Wołomin), przed Julitą Tomaszewską (Timbud Team) i Zuzanną Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wśród chłopców wygrał Cezary Wścisły (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Krzysztofem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn) i Mateuszem Jagodzińskim (Kamyk Radzymin MTB Team), a w gronie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Olgą Waśniewską i Kornelią Obrazińską (obie z KS Sokół Serock). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował Damovo Bike Team, przed Mybike.pl i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Timbud Team, przed Vortune Equity Bike Team i Grupą ANG. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był KS Sokół Serock, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Wróblewscy, przed Bickimi i Kado.

LOTTO Poland Bike Marathon w Ossowie został zorganizowany – pod patronatem honorowym Starosty Wołomińskiego – przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie, OSP Ossów i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Impreza – w ramach obchodów 101. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku – była współfinansowana przez Powiat Wołomiński.

Peleton prowadzony przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje w LOTTO Poland Bike Marathon już w najbliższą niedzielę 29 sierpnia w podwarszawskich Markach. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here