LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku – relacja

0

Kolarski cykl LOTTO Poland Bike Marathon, organizowany przez Grzegorza Wajsa, w mocnym stylu wrócił do ścigania po wakacyjnej przerwie. Amatorzy na rowerach górskich rywalizowali w Serocku, jednym z najstarszych miast na Mazowszu. Frekwencja ponownie okazała się imponująca, bo na starcie – mimo sezonu urlopowego – stawiło się ponad 500 miłośników dwóch kółek.

– Z wielką przyjemnością wróciliśmy do Serocka. To piękny teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, wymarzony do jazdy na rowerach górskich – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Trasa wyścigów wiodła m.in. przez Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. A na koniec kultowy finisz. Ostatnie 200 metrów to niemal pionowy podjazd na Rynek w Serocku.

Na dystansie MAX (47 km) wygrał Kamil Karwat (Ready2win?), wyprzedzając Artura Mioduszewskiego i Łukasza Woźnicę (obaj z Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl), przed Magdaleną Kosko (MCP Bike Team) i Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Damovo Bike Team).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), przed Tomaszem Siewierskim (Vortune Equity Bike Team) i Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team). W gronie kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Katarzyną Skurą (Kolarsgo Team) i Zuzanną Posadzy (UKS Kolarz Nadarzyn).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wygrał Franciszek Zduniak, przed Michałem Błaszczykiem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Michałem Jedynakiem (LKK LUKS Sławno), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin), przed Kornelią Obrazińską (KS Sokół Serock) i Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM najlepszy był Damovo Bike Team, przed Retro Stork Team i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed KK Catena Wyszków i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed KS Sokół Serock i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej wygrali Jedynakowie, przed Wróblewskimi i Zduniakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku – pod honorowym patronatem Burmistrza Serocka – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Cykl organizowany przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne kolarskie emocje już w niedzielę 22 sierpnia w Ossowie w Powiecie Wołomińskim.

Do Powiatu Legionowskiego peleton LOTTO Poland Bike Marathon wróci 12 września, gdy podczas etapu w Legionowie odbędą się także Mistrzostwa Polski MTB Informatyków i Branży IT. Zapisy trwają na portalu www.bikermania.pl. Zapraszamy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here