MH Automatyka Pomerania MTB Maraton Gdańsk

0

W pierwszą niedzielę września odbędzie się finałowa edycja imprezy MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON. Organizator zaprasza zarówno kolarzy amatorów oraz doświadczonych zawodników z licencją PZKol proponując im do wyboru dwie trasy o zróżnicowanej trudności i długości: 25km oraz 47km.

Maraton będzie odbywał się w całości na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który oferuje nam liczne interwałowe podjazdy, krótkie zjazdy oraz kręte single. Bez wątpienia będzie to najciekawsza i najbardziej zróżnicowana trasa całej tegorocznej edycji. Na najdłuższym dystansie 47km uczestnicy będą mieli do pokonania aż 1300 metrów w pionie.

Podczas finału na uczestników po zawodach czeka stoisko z lodami od LODOSTANY, a także duże miasteczko zawodów, gdzie będzie można zaopatrzyć się w stroje rowerowe od ELVELO, smary od AEROGREASE czy naprawić swój rower w mobilnym serwisie rowerowym.

Wrześniowa edycja w Gdańsku kończy tegoroczny cykl MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON. Dla najlepszych zawodników finałowej edycji przewidziane są vouchery pieniężne od sponsora Decathlon Kartuska.

Warto było uczestniczyć we wszystkich edycjach celem zbierania punktów na finał w Gdańsku, gdzie odbędzie się podsumowanie klasyfikacji indywidualnej, drużynowej, Pomorskiej Biznes Ligi oraz Mistrzostw Pomorza LZS. Na dystansie krótkim „SPEED” przed ostatnim etapem prowadzi Damian Ciba (TA KO TEAM), który nie miał sobie równych w każdej tegorocznej edycji. Wśród kobiet do ostatniego etapu będzie trwać walka pomiędzy Iwona Joskowską (Majbike Team) i Aleksandrą Zabrocką (MLKS Baszta Bytów). Na dystansie długim „MEGA” niezagrożony wydaję się być lider Gustaw Ostajewski (KLIF Team), 10 zawodnik w Mistrzostwach Polski XC do lat 23, które odbyły się na początku sierpnia. Wśród kobiet prowadzi Izabela Malikowska (Pomerania MTB Team), która może już świętować zwycięstwo dzięki dużej ilości zgromadzonych punktów.

Organizator przewiduje na zakończenie etapu w Gdańsku losowanie nagród dla uczestników, którzy brali udział w co najmniej połowie maratonów z cyklu 2021 i będą uczestniczyć podczas finału.  Warto podkreślić, że pula łączną nagród na sezon 2021 wynosi ponad 60.000zł!

PAKIET STARTOWY:

– baton energetyczny od BOMBUS ENERGY
– żel energetyczny od PENCO POLSKA
– livetracking śledźGPS
– torba eko
– numer startowy z chipem do pomiaru czasu
– medal Finishera na mecie
– catering na mecie
– dostęp do darmowej myjki
– dostęp do serwisu rowerowego
– piwo Lech FREE

Link do klasyfikacji generalnej:
http://mtbpomerania.pl/klasyfikacja-generalna/

Link do zapisów:

https://zapisy.pomerania-sports.pl/

Informacje dotyczące tras:
http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja-gdansk/

SPONSORZY WYDARZENIA:

MH AUTOMATYKA, POLAR, CST, ELVELO, 4YOURBIKE, AGS, BANLESS, 4SPORTLAB, VW CITYMOTORS, MAKO TSL, MEILAN, REVLOT TECH, MPL TECHMA, RONDE, WOOD WE DO, EXTRAWHEEL, DECATHLON, LONG VITA by CZAPIELSKI MŁYN, CZAPIELSKIE PUDEŁKA, AEROGREASE, BOMBUS ENERGY, WODA NATA, ROB BUD, U IGORA SERWIS, RAMIRENT, MISTRAL SPORT, MAJBIKE TRENING, PENCO POLSKA, PALARNA MAŁA CZARNA, LODOSTANY, LECH FREE, BIOMECHANIKA KOLARSKA PIOTR GRZYB, TRYEYE POLSKA, FOOTBALANCE POLSKA.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here