Ondrej Cink na czwartym miejscu w Mistrzostwach Świata w short track we włoskim Trentino. Bartłomiej Wawak na 31 miejscu.

0

Czwartkowe zawody w Val di Sole to pierwsze w historii Mistrzostwa Świata UCI w short tracku. Na starcie mężczyzn stanęli obaj zawodnicy KROSS ORLEN Cycling Team. Ondrej Cink bardzo zawzięcie i do końca walczył o jak najlepszą pozycję. Po ostrej rywalizacji finalnie zameldował się na mecie jako czwarty. Z kolei Bartłomiej Wawak, który w swoim biegu kwalifikacyjnym wywalczył trzecią pozycję i z piątym czasem awansował do finału, ostatecznie dojechał na metę na 31 pozycji.

– Mimo bardzo dobrego początku tego wyścigu czujemy dziś lekki niedosyt i te wyniki tak naprawdę tylko zaostrzyły nasze apetyty na przyszłość. W sobotę kolejny wyścig tym razem w warunkach, które najbardziej lubi Ondrej – będą to dłuższe i ostrzejsze podjazdy. Liczę na to, że zarówno Ondrej jak i Bartek zajmą dobre, wysokie miejsca. Jeśli chodzi Bartka to dziś po bardzo dobrym początku i jeździe w Top-5 zawodnik lekko osłabł stąd słabszy finalny wynik – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

W najbliższą sobotę na starcie pojawią się wszyscy zawodnicy KROSS ORLEN CYCLING TEAM. W Mistrzostwach Świata kross country we włoskim Trentino najpierw wśród pań wystartuje Maja Włoszczowska, a później w wyścigu mężczyzn ścigać się będą Ondrej Cink i Bartłomiej Wawak.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here