Ondrej Cink z KROSS ORLEN CYCLING TEAM mistrzem Czech w MTB XCO!

Po emocjonującym wyścigu w czeskim Harrahovie Ondrej po raz piąty w karierze sięgnął po ten tytuł.

0

Ondrej Cink już przed rozpoczęciem rywalizacji był uznawany za faworyta. Zawodnik KOCT potwierdził swoją doskonałą formę i w pięknym stylu dojechał na metę jako pierwszy. Sportowiec obronił tytuł mistrzowski i po raz piąty zdobył najwyższe trofeum. Ondrej od początku kontrolował przebieg wyścigu, doskonale radził sobie na trudniej i wymagającej trasie. Strome podjazdy, dużo naturalnych przeszkód, kamienie i korzenie – to warunki, w których zawodnicy ścigali się w sobotnim wyścigu. Sportowcy byli dziś mocno dopingowani przez licznych kibiców, którzy licznie stawili się na trasie przejazdu.

– Jestem bardzo zadowolony z dyspozycji Ondreja, jego dzisiejszych starań i finalnie pierwszej pozycji na mecie. Ondrej zdobywa Mistrzostwo Czech i w ten sposób dołącza do grona wszystkich sportowców KROSS ORLEN CYCLING TEAM, którzy są mistrzami w swoich krajach. Świadczy to o niezwykle mocnej pozycji i przygotowaniu naszych zawodników – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Mistrzowski zespół w 2021 roku tworzą wszyscy zawodnicy KROSS ORLEN CYCLING TEAM – Maja Włoszczowska, Bartek Wawak i Ondrej Cink. Dwa tygodnie temu zarówno Maja jak i Bartek zdobyli tytuł Mistrzów Polski. Wyniki osiągnięte przez sportowców startujących w barwach KOCT świadczą o bardzo dobrej pracy zawodników i całej drużyny sponsorowanej przez polskie firmy KROSS i ORLEN.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym rankingu MTB. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here