Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski XCC odbędą się w Jeleniej Górze!

0

Short track to dyscyplina stosunkowo nowa, istniejąca na wyścigach rangi Pucharu Świata dopiero od 2018 roku. Polega ona na krótkim i dynamicznym wyścigu, który trwa około 20 minut. XCC jest wstępem do głównej rywalizacji cross country, bowiem miejsca zajęte podczas short tracka są jednocześnie pozycjami startowymi zawodników podczas wyścigu głównego XCO. W tym roku po raz pierwszy w historii potraktowano XCC jako osobną dyscyplinę i rozegrane zostały w ramach niej Mistrzostwa Świata w miejscowości Val di Sole. Historyczne zwycięstwo w elicie kobiet odniosła Sina Frei, a w elicie mężczyzn Christopher Blevins.

Na organizację Mistrzostw Polski XCC zdecydowali się twórcy wyścigu „Maja Włoszczowska Race„, który odbędzie się pod koniec września w Jeleniej Górze. W ramach całych zawodów zaplanowane są trzy etapy rywalizacji:

24.09. Mistrzostwa Polski XCC (elita kobiet i mężczyzn)
25.09. Maja Włoszczowska MTB Race UCI C2 i Junior Series
26.09. UCI MTB Marathon Series, Bike Maraton

Widowiskowy i trudny charakter trasy w Jeleniej Górze oraz ciekawa rywalizacja XCC przyciągnie zapewne mnóstwo kibiców. Można spodziewać się na starcie czołówki polskiego kolarstwa, ale także kolarzy z zagranicy, których Maja Włoszczowska na pewno zaprosi na swój wyścig.

Więcej informacji: Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race – Jelenia Góra stanie się stolicą kolarstwa MTB (mtbjelenia.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here