26 września. LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Otwocka

0

„Miasto z dobrym klimatem” to jest marka LOTTO Poland Bike Marathon. W niedzielę 26 września Otwock już dziewiąty raz w historii odwiedzi cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa. Imprezie towarzyszyć będą II Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Maratonie MTB. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów znajdą się przy Medycznej Szkole Policealnej „Medyk” przy ul. Andriollego 90 w Otwocku.

– Na Otwock zawsze czekamy z wielką niecierpliwością – mówi organizator LOTTO  Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Wracamy na kultową, otwocką trasę Poland Bike, która od wielu lat jest bardzo ceniona przez amatorów MTB. Szlaki i dukty leśne w Mazowieckim Parku Krajobrazowym mają swój wyjątkowy urok. To teren jak na Mazowsze dość pofałdowany, pełen pięknych i zarazem technicznych odcinków.

To będzie już trzynasty, przedostatni etap cyklu LOTTO Poland Bike Marathon 2021. Rywalizacja rozegra się na trzech dystansach: MAX (58 km), MINI (34 km) i FAN (9 km). Swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Drugi raz w historii, po ubiegłorocznym debiucie, podczas LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku odbędą się Mistrzostwa Polski Niesłyszących w Maratonie MTB, organizowane przez Poland Bike przy współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Mężczyźni będą ścigać się na trasie MAX (start z I sektora), a kobiety na dystansie MINI (start z III sektora). Tytułów mistrzowskich będą bronić Paweł Arciszewski i Małgorzata Krawczyk.

– Na starcie MP Niesłyszących w Otwocku zobaczymy wyjątkowych sportowców, a wśród nich medalistów mistrzostw świata i Europy, szykujących się do przyszłorocznej Olimpiady Głuchych w Brazylii – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon.

BIURO ZAWODÓW

Kolarskie Miasteczko (Otwock, ul. Andriollego 90, Medyczna Szkoła Policealna „Medyk”) – 25 września (sobota) godz. 14.00-17.30 i 26 września (niedziela) od godz. 8.30

PROGRAM ZAWODÓW

godz. 10.00 – start Mini Cross, z podziałem na roczniki: I (2017-2019) oraz II (2015-2016)

godz. 10.30 – dekoracja Mini Cross

godz. 11.15 – start dystansu FAN, sektory z podziałem na roczniki: I (2007-2008), II (2009-2010), III (2011-2012) oraz IV (2013-2014)

godz. 12.00 – dekoracja dystansu FAN

godz. 12.30 – start dystansów MINI i MAX, sektory (I-X)

godz. 15.00 – dekoracja dystansu MINI

godz. 15.30 – dekoracja dystansu MAX i MP Niesłyszących

LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku jest organizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Medyczną Szkołą Policealną „Medyk” w Otwocku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Partnerami wydarzenia są Miasto Otwock i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawują Prezydent Miasta Otwocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here