LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku

0

Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon znów pokazał moc! Aż 550 miłośników dwóch kółek rywalizowało w podwarszawskim Otwocku. Cykl wyścigów organizowany przez Grzegorza Wajsa do „miasta z dobrym klimatem” zawitał już dziewiąty raz w historii. Amatorzy na rowerach górskich ścigali się na niezwykle atrakcyjnej i wymagającej trasie, wytyczonej w Mazowieckim Parku Krajobrazowym.

– Otwock ponownie okazał się kolarskim strzałem w dziesiątkę – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Cieszą bardzo dobre opinie uczestników, którzy na malowniczych i zarazem technicznych szlakach poradzili sobie doskonale.

Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znalazło się przy Medycznej Szkole Policealnej w Otwocku. Popularnego otwockiego „Medyka” odwiedzili też wyjątkowi sportowcy, którzy uczestniczyli w II Mistrzostwach Polski Niesłyszących w Maratonie MTB 2021, organizowanych przez Poland Bike przy współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Tytuły mistrzowskie obronili Paweł Arciszewski i Małgorzata Krawczyk (oboje z WKSG Poznań).

To był trzynasty, przedostatni już etap LOTTO Poland Bike Marathon 2021. Na dystansie MAX (55 km) wygrał Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), finiszując przed Arturem Mioduszewskim i Łukaszem Woźnicą (obaj z Damovo Bike Team). Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską (Damovo Bike Team) i Ewą Janowską (Mybike.pl).

Trasę MINI (30 km) najszybciej pokonał Tomasz Siewierski (Vortune Equity Bike Team), wyprzedzając na finiszu Dawida Bojarczaka (Milsport Team) i Patryka Chmielewskiego (Warszawa). W gronie kobiet triumfowała Małgorzata Krawczyk (WKSG Poznań), przed Malwiną Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski) i Magdaleną Kosko (MCP Bike Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (8 km). Wygrał Michał Jedynak (LKK LUKS Sławno), przed Michałem Błaszczykiem i Mateuszem Dobrowolskim (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Alicja Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Aleksandrą Dzięcioł (UKK Huragan Wołomin) i Patrycją Tabor (Warszawski Klub Kolarski). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM w Otwocku najlepszy był KK Catena Wyszków, przed Damovo Bike Team i Mybike.pl, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Vortune Equity Bike Team, przed Timbud Team i Grupą ANG. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed KS Sokół Serock i UKK Huragan Wołomin, a w punktacji rodzinnej wygrali Jedynakowie, przed Wróblewskimi i Bolkami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta Otwocka, Medyczną Szkołą Policealną „Medyk” w Otwocku, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Partnerami wydarzenia były Miasto Otwock i Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Prezydent Miasta Otwocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego.

„Miasto z dobrym klimatem” znów zdobyło serca kolarzy – podsumował organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Jednak największym zwycięzcą zawodów w Otwocku okazał się 71-letni Pan Tadeusz z Kobyłki, który od naszego partnera, sieci SklepRowerowy.pl, otrzymał w prezencie 3000 zł na zakup nowego roweru. Ten, na którym jeździł do tej pory miał już ponad 50 lat. Piękny gest!

Teraz czas na finisz sezonu. W niedzielę 10 października w warszawskim Wawrze odbędzie się finał LOTTO Poland Bike Marathon 2021. Kolarskie Miasteczko znajdzie się przy Szkole Podstawowej nr 138 przy ul. Pożaryskiego, tuż przy wjeździe na słynny Wawerski Szlak MTB. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here