MH AUTOMATYKA POMERANIA MTB MARATON Gdańsk – wielki finał 06.09.2021 – RELACJA

0

Wielki Finał cyklu MH Automatyka Pomerania MTB Maraton już za nami! W minioną Niedzielę w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego odbył się długo wyczekiwany finał tegorocznego cyklu maratonów rowerowych Pomerania MTB. Warto było uczestniczyć we wszystkich zmaganiach organizatora bowiem podczas finału dla osób, które ukończyły klasyfikację generalną rozdano nagrody rzeczowe o łącznej wartości przekraczającej 60.000zł.

Trasa w Gdańsku, jak przystało na finał, była wisienką na torcie tegorocznej edycji. Liczne single, dzikie przecinki, sztywne podjazdy, rzeczka oraz nieskończona liczba zakrętów stanowiły trudność tego wyścigu. Jak podkreślają uczestnicy –  nie można było się nudzić a nawet brakowało czasu na uzupełnienie płynów. Do tego sprzyjająca pogoda oraz świetne miasteczko zawodów pokazują wysoką rangę tegorocznego cyklu.

Na królewskim dystansie MEGA do samej linii mety trwała ucieczka 6 zawodników. W tej grupie pierwszy linię mety przecina Piotr Rzeszutek z Klubu Kolarskiego Lew Lębork. W rywalizacji kobiet z dużą przewagą wygrywa, na dużym dystansie, świetnie dysponowana w tym sezonie zawodniczka Cyklo Kwidzyn – Paula Budzyńska.

Krótszy dystans to istna gonitwa z czasem. Dystans około 25km stał się tym razem łupem Piotra Rychlika (Bogdziewcz Team/Air-Net). U kobiet świetną formę oraz dojrzałą jazdę pokazuje najbardziej doświadczona zawodnika stawki – Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów).

Jak przystało na finał w Gdańsku przeprowadzono także dekorację zwycięzców całego cyklu. Do klasyfikacji generalnej zbierano punkty z każdej edycji. Warto było bowiem najlepsi otrzymali vouchery finansowe od Decathlon Gdańsk oraz wartościowe nagrody rzeczowe. Pośród kobiet po raz drugi z rzędu klasyfikację generalną na długim dystansie wygrywa Izabela Malikowska (Pomerania MTB Team) oraz Gustaw Ostajewski (Klif MTB Team). Na krótszym dystansie tytuły najlepszych zawodników cyklu 2021 wędrują do Damiana Ciba (Tako Team) oraz Aleksandry Zabrockiej (MLKS Baszta Bytów).

OPEN MĘŻCZYZN dystans MEGA:

 1. Piotr Rzeszutek – KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK
 2. Łukasz Derheld – ASE TREK GDYNIA
 3. Krzysztof Krzywy – CYCLING PLANET

OPEN KOBIET dystans MEGA:

 1. Paula Budzyńska – CYKLO KWIDZYN
 2. Elżbieta Wydrowska – DIVERSE EXTREME TEAM
 3. Katarzyna Chyczewska – ZDROWY ROWER

OPEN MĘŻCZYZN dystans SPEED:

 1. Piotr Rychlik – BOGDZIEWICZ TEAM / AIR NET
 2. Miłosz Błaszczyk – BOGDZIEWICZ TEAM
 3. Michał Rozkocha – GKS STG

OPEN KOBIET dystans SPEED:

 1. Aleksandra Zabrocka – MLKS BASZTA BYTÓW
 2. Małgorzata Białecka – ASE TREK GDYNIA
 3. Agnieszka Patoka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here