Na koniec lata Józefów wita, czym chata bogata – Cisowianka Mazovia MTB Marathon

Bagna i bory, torfy i wydmy, wertepy i łachy piachu. Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon organizowany 19 września przez Urząd Miasta Józefowa i kolarskiego mistrza Polski Cezarego Zamanę z pewnością osłodzi kończące się lato.

0

Ledwo co peleton Cisowianka Mazovia MTB Marathon wychynął z łódzkiego Lasu Łagiewnickiego, czyli największego miejskiego parku w Europie, a Cezary Zamana już kieruje kolarki i kolarzy do monumentalnych borów i bagien w Mazowieckim Parku Krajobrazowym. Ta zachwycająca swoją malowniczością kraina 19 września pokaże jednak inne oblicze. Bardziej sportowe, mniej wybaczające, a przy tym, twarde jak nabita do maksimum opona. Wytyczone tutaj przez Cezarego Zamanę trasy zmuszą do maksymalnej uważności. Przyda się ona, aby nie wypaść z optymalnego toru jazdy na wąskich zakrętach. Aby nie stracić rytmu jazdy na serii hopek. Aby nie przegapić momentu, w którym należy nacisnąć na pedały, zaatakować i odjechać rywalom.

„Co roku zawody w Józefowie są tymi najdłużej wyczekiwanymi i cieszą się największym zainteresowaniem. Sama trasa regularnie ląduje w czołówce najlepszych tras w sezonie i niezmiennie budzi wielkie emocje. Mówiąc krótko, do Józefowa każdy chętnie przyjeżdża” – zaznacza dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana. „W tym roku tradycji stało się zadość i dystanse zostały zmodyfikowane. Na peleton czeka więc kilka niespodzianek” – obiecuje triumfator Tour de Pologne.

Sportową niespodzianką jest też zapowiedziany udział w peletonie Dawida Godźka, najbardziej utytułowanego polskiego zawodnika freestyle BMX, zwycięzcy niedawnej imprezy Red Bull Roof Ride i zdobywcy Pucharu Świata Freestyle MTB. Specjalnie na tę okoliczność specjalista od szalonych trików wykonywanych na hopach, zamieni mały rower na pełnokrwiste MTB i przejedzie trasę maratonu.

Tradycją józefowskiego maratonu jest też zaangażowanie Urzędu Miasta w Józefowie. Nie inaczej jest w tym roku – władze samorządowe przyłączyły się do organizacji maratonu. Partnerem zawodów jest też Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie.

Sponsorem maratonu jest Holiday Inn Warszawa Józefów, który nie tylko udostępni swoje tereny zielone na bazę zawodów, ale również przygotuje specjalną zniżkę na pobyt na weekend 18-19 września w swoim obiekcie.

Zapisy na zawody Józefów Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Zapisać się można online (https://sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/182), a także w dniu maratonu (czyli w niedzielę piątego września) w biurze zawodów.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cy kl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here