Ostatnie starcie podczas Pucharu Świata XCO i DH | PŚ #6 Snowshoe

0
During the UCI MTB World Cup, Les Gets. France.

Ostatnią rundę tegorocznego Pucharu Świata będzie gościć mała, amerykańska miejscowość Snowshoe. Miasto to widziało już kolarzy z całego świata podczas finału PŚ w 2019 roku. Zwycięzcami tamtej rywalizacji byli Pauline Ferrand Prevot i Lars Forster.

Trasa w Snowshoe jest stosunkowo szybka i trudna technicznie. Sztywne podjazdy po stoku przeplatane są zjazdami obfitującymi w mnóstwo głazów oraz kamieni i dropów. Zawodnicy podkreślają, że pętla jest mocno naturalna i trzeba wykazać się na niej sporą wytrzymałością. Na pewno trasa spodoba się sprinterom, którzy mogą liczyć na bardzo szybką i płaską końcówkę.

Zawodnicy startujący w downhillu są już po kwalifikacjach, a w sobotę przed nimi finały. W piątek kolarze górscy wezmą udział w rywalizacji short tracka (XCC), podczas którego walczyć będą o jak najlepsze pozycje startowe przed niedzielnym XCO. Ciężko wyróżnić jednego faworyta lub faworytkę, zwłaszcza na tak szybkiej trasie. Na pewno polscy kibice skupią się na jeździe Bartłomieja Wawaka. Relacja z XCC rozpocznie się jutro o godzinie 23:20 czasu polskiego na redbull.tv.

Niedziela jak zawsze przeznaczona jest na cross country. Jako pierwsze zielony sygnał startera zobaczą orliczki, a po nich orlicy. Mała frekwencja i wysoka forma Mistrzów Świata zapewne przyniesie im zwycięstwo – Mona Mitterwallner i Martin Vidaurre Kossmann są głównymi faworytami.

W elicie kobiet zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewnione ma Loana Lecomte, która ogromną przewagę wypracowała sobie czterema zwycięstwami na początku sezonu. Francuzka może więc startować ze spokojną głową. Takiego komfortu nie będzie miała jej rodaczka, Pauline Ferrand Prevot, która cały czas ma szansę na drugie miejsce, ale przy założeniu słabej jazdy Jenny Rissveds. W okolicach wąskiego podium jest też Rebecca Mcconnell i Evie Richards. Start kobiet o 18:00 czasu polskiego, transmisja na redbull.tv. 

W gronie mężczyzn na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej jest Mathias Flueckiger, który prezentował w tym sezonie bardzo wysoką, ale też równą formę. O drugą pozycję będzie walczyć Ondrej Cink, którego głównym rywalem jest Victor Koretzky. Szansę na podium ma również Nino Schurter oraz Jordan Sarrou. Po genialnej jeździe w Lenzerheide Bartłomiej Wawak (Kross Orlen Cycling Team) ma apetyt na kolejny bardzo dobry wynik. Polak ma szansę znacznie awansować w klasyfikacji generalnej. Wyścig elity mężczyzn rozpocznie się o 20:30 czasu polskiego i również będzie można go obejrzeć w redbull.tv. 

Zmagania kolarzy można śledzić również poprzez live timing: 2021 Mercedes-Benz UCI Mountain Bike World Cup | UCI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here