Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team awansuje na 8 pozycję w rankingu UCI po ostatnim w tym sezonie wyścigu Salamina MTB Race UCI HC

0

Ostatni w tym sezonie start, tym razem na greckiej wyspie Salamina, zakończył się dla Bartłomieja Wawaka z KOCT zajęciem 4 pozycji. Wyścig miał kategorię UCI HC, co pozwoliło Bartkowi awansować w rankingu UCI na 8 miejsce. Tegoroczny sezon był dla drużyny sponsorowanej przez KROSS i PKN ORLEN niesłychanie wymagający, ale kończy się bardzo dobrymi osiągnięciami całego teamu.

Trasa dzisiejszego wyścigu była bardzo szybka, organizatorzy przewidzieli sporo krótkich podjazdów i niewiele elementów technicznych. Przy optymalnej pogodzie z lekkim słońcem i temperaturą około 20 stopni, na starcie stawiła się spora grupa utytułowanych zawodników. Bartłomiej Wawak z KOCT, który ma za sobą także piątkowy wyścig, nawiązał równą walkę z czołówką kolarzy, ale ostatecznie musiał zadowolić się czwartym miejscem.

– Po piątkowym starcie, Bartek nie doszedł do optymalnej dyspozycji, ale ostatecznie zdobyte punkty pozwoliły mu awansować na 8 pozycję w rankingu UCI. Mamy za sobą bardzo długi i wyczerpujący sezon, który dwóch naszych zawodników kończy w pierwszej dziesiątce rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej i to jest dla mnie ogromny sukces. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i przygotowania do przyszłorocznych startów. Jestem zmotywowany do pracy i rozwoju zespołu i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy jeszcze mocniejsi – powiedział Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wchodzi elita światowego kolarstwa górskiego: medalistka olimpijska Maja Włoszczowska, trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB 2021 Ondrej Cink oraz Olimpijczyk i Mistrz Polski XCO Bartłomiej Wawak – ósmy zawodnik w rankingu UCI. Zawodników sponsorują polski producent rowerów KROSS oraz PKN ORLEN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here