Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team drugi w wyścigu Salamina MTB Race UCI C2.

0

Bardzo dobry występ polskiego reprezentanta z drużyny KROSS ORLEN Cycling Team. Po wyścigu i zajęciu drugiej pozycji na greckiej wyspie Salamina zawodnik powiększył liczbę punktów, które zgromadził w rankingu UCI.

Piątkowy wyścig rozgrywany w kategorii UCI C2 był przedostatnim startem w tym sezonie zawodnika KROSS ORLEN Cycling Team. Po dwóch zwycięstwach przed tygodniem na greckiej wyspie Kos, tym razem Bartłomiej Wawak na metę dojechał na drugiej pozycji. Trasa zawodów na wyspie Salamina była bardzo szybka z krótkimi podjazdami i wymagała od zawodników bardzo dużej sprawności oraz koncentracji przez cały czas wyścigu.

– Przez cały wyścig Bartek prezentował bardzo dobrą formę i dyspozycję. W ostatniej rundzie Bartek pojechał  dobrze taktycznie, co pozwoliło mu objąć prowadzenie. Jednak w samej końcówce popełnił drobny błąd, musiał ratować się przed upadkiem co wpłynęło na ostateczne miejsce na mecie. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu Bartka, cieszy też fakt że zdobył kolejne cenne punkty w rankingu UCI – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

W tej chwili Bartłomiej Wawak zajmuje dziewiątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Będzie miał jednak jeszcze jedną szansę na zdobycie kolejnych punktów. Już w najbliższą niedzielę także na wyspie Salamina odbędzie się wyścig w kategorii MTB HC. Będzie to ostatni start Bartłomieja Wawaka i całego zespołu KROSS ORLEN Cycling Team w tym sezonie.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here