Bartłomiej Wawak z KROSS ORLEN Cycling Team zwycięża w wyścigu KOS Island MTB XCO.

0

Bardzo dobry występ polskiego reprezentanta z drużyny KROSS ORLEN Cycling Team. Po wyścigu i zwycięstwie na greckiej wyspie Kos zawodnik zdobył cenne punkty w rankingu UCI. Kolejne starty zaplanowane są na piątek.

 

Czwartkowe zawody na greckiej wyspie KOS odbyły się w dość dobrych warunkach, temperatura przekraczała 20 stopni ale zawodnikom przeszkadzał bardzo silny wiatr. Rywalizacja odbyła się na trudnej, kamienistej trasie ale zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team doskonale sobie z nią poradził. Bartłomiej Wawak od samego startu walczył o czołowe miejsce. Systematycznie poprawiał swoją pozycję i ostatecznie w końcówce wyścigu objął prowadzenie dojeżdżając na metę z wyraźną przewagą.

– Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego startu Bartka, nasz zawodnik kolejny raz w tym sezonie zaprezentował bardzo dobrą dyspozycję i zameldował się na mecie na pierwszej pozycji. To bardzo dobry wynik i co ważne kolejne punkty zdobyte w rankingu UCI. Liczę na to, że jeszcze w tym sezonie Bartek wejdzie do pierwszej, światowej ósemki w klasyfikacji generalnej – mówił po wyścigu Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Bartłomiej Wawak w tym sezonie osiąga bardzo dobre wyniki i stale poprawia swoją pozycję. Kolejna szansa na zdobycie punktów już jutro, zawodnicy ponownie będą rywalizować na greckiej wyspie Kos. Dzisiejsze i piątkowe wyścigi są rozgrywane w kategorii UCI C1. W tym sezonie zawodnik KROSS ORLEN Cycling Team będzie startować jeszcze trzy razy.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, obecna na trasach rowerowych od dekady. Ubiegły sezon zespół zakończył na drugiej pozycji w klasyfikacji w światowym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here