Bike Atelier w Rybniku | komentarze postartowe

0

W niedzielę w Rybniku odbyła się kolejna edycja cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Tego dnia na dystansie Pro zawodnicy mieli do pokonania aż 65 kilometrów. Na mecie jako piąty w dzisiejszym dniu zameldował się Michał Ficek z drużyny (CST Accent MTB Team).

Wśród kobiet na dystansie Pro triumfowała Sandra Adamczyk (Orion Art-Stal Team)

Na nieco krótszym dystansie (Hobby), Oliwier Machura (CST Accent MTB Team) wpada na metę jako pierwszy zawodnik open tuż przed Jakubowskim Tomaszem (RMF FM Bike.Store Bielsko MTB TEAM) oraz Borutą Adrianem (CRYOSPACE). 

Komentarz postartowy Oliwiera: „Trasa maratonu w Rybniku jak co roku należy do tych najbardziej płaskich w sezonie. Wiedziałem, że w pojedynkę będzie mi ciężko odjechać. Dlatego też nastawiałem się na sprint z grupy do mety. Wyścig potoczył się w ten sposób jak myślałem, czujna jazda z przodu, unikanie kraks na trasie i dobre samopoczucie zaowocowało moim zwycięstwem open na dystansie hobby. Bardzo dziękuję wszystkim moim przyjaciołom, którzy wspierają mnie w trudnych chwilach jak i całej mojej drużynie, która jest fantastyczna”

 

Komentarz postartowy Michała Ficka: „Runda w Rybniku od zawsze była jedną z najszybszych w sezonie. Nie do końca mi to odpowiada, ale ponoć jak jest noga to profil i charakterystyka trasy nie ma znaczenia. Noga rzeczywiście była, jednak samotna walka z czteroosobową reprezentacją JBG2 CryoSpace była skazana na porażkę. Po kilku skasowanych odjazdach w końcu brakło sił i finalnie skupiłem się na równej jeździe i nadrabianiu punktów w klasyfikacji generalnej. Nieocenioną pomoc na trasie otrzymałem dzisiaj od Szymona Stawowy, który wzorem najlepszych gregario ze światowego peletonu ratował mnie z opresji i wspierał nie tylko dobrym słowem. W drużynie siła, dziękuję!”

 

Fot: Oliwia Kamińska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here