Marek Konwa zwycięża Przełajowy Puchar Polski w Mikołowie

0
Kolejny weekend, kolejne sukcesy. Tym razem zawodnicy UKS Krupiński Suszec – Konwa Bike stanęli na starcie pierwszej edycji tegorocznego Przełajowego Pucharu Polski w Mikołowie. W rywalizacji kobiet, po emocjonującej walce, na czwartym miejscu zameldowała się Małgorzata Mazurek. Gosia straciła do podium 11 sekund, zwyciężyła dobrze znana polskim kibicom Czeszka Nikola Bajgerova.
”Dziś nie czułam się rewelacyjnie, jednak lubię trasę w Mikołowie i pomyślałam, że postaram się powalczyć o podium. Prawie mi się to udało, rywalizacja o nie była zażarta i dopiero w ostatniej części rundy okazało się, która z nas stanie na najniższym stopniu podium. Pomimo czwartego miejsca, uważam, że pojechałam dobry wyścig.” – mówi Gosia.
W rywalizacji Elity Mężczyzn Marek Konwa o blisko pół minuty pokonał Bartosza Miklera, na trzecim miejscu zmagania w Mikołowie ukończył Czech Simon Vanicek. Zmienne warunki pogodowe były wyzwaniem dla wielu zawodników-początkowo sucha trasa, na skutek opadów w trakcie wyścigu stała się śliska i była testem dla wielu zawodników i sprzętu.
Kolejni zawodnicy ”Krupińskiego”, Patryk Kostecki, Szymon Biel i Stanisław Goliwąs pierwszą edycję Pucharu Polski ukończyli odpowiednio na 9, 12 i 20 miejscu.
”Po początku sezonu za granicą, wreszcie udało się pościgać w kraju. Cieszę się z tego zwycięstwa i dziękuję wszystkim kibicom za doping. Teraz czekają mnie kolejne zagraniczne starty, na które wyruszamy z Team’em już w najbliższy weekend. Na początek będą to Niemcy, później jeśli dopną się sprawy organizacyjne Mistrzostwa Europy w Holandii, Francja, a zwieńczeniem pierwszej części sezonu będzie Puchar Świata w Taborze. Kolejny start w polsce planuję w Gościęcinie podczas Bryksy Cross”. – powiedział zwycięzca z Mikołowa.
W wyścigu Juniorów Młodszych UKS Krupiński Suszec – Konwa Bike miał dwóch przedstawicieli. Piotr Pietrzak dojechał na 19, a Jacek Wawrzyczek 35 miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here