Ostatnie tango sezonu w Michałowicach- Cisowianka Mazovia MTB Marathon

0

Wielobarwny korowód ostatni raz w tym sezonie pójdzie w tany w Michałowicach. To tam będzie można popisywać się najbardziej skomplikowanymi układami choreograficznymi. A wszystko to przy akompaniamencie czterech ścieżek, skomponowanych w tamtejszych lasach przez Cezarego Zamanę.

 Póki co po michałowickich lasach hula sam wiatr. Ale już w niedzielę 17 października przemknie przez nie rozhulany peleton Mazovii. Rozhulany, bo dla setek zawodniczek i zawodników maraton w Michałowicach będzie sportowym balem, wieńczącym całosezonowe zmagania. A kiedy można pozwolić sobie na hulanki i swawole, jak nie na balu właśnie?

Zwłaszcza że takiej rozrywce sprzyjać będą okoliczności. Jak przystało na maestro, Cezary Zamana spędził sporo czasu w tamtejszych okolicach w poszukiwaniu inspiracji. Chłonął klimat, przyglądał się terenowi, przemierzał dukty, ścieżki i ścieżyny. Gdy nasycił się już atmosferą miejsca, tym michałowickim genius loci, od razu usiadł nad mapą i począł kreślić nie jedną, nie dwie, a aż cztery ścieżki, które będą podkładem muzycznym do finałowego tanga w cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon sezonu 2021.

Tak oto powstały dystanse Hobby (7 kilometrów), Fit (22,6 kilometróww), ½ Pro (40 kilometrów) oraz Pro (58 kilometrów). Te dwa ostatnie najeżone będą nielichymi podjazdami. Występujące po sobie ścianki i szybkie zjazdy zwiastują nawet nie szybkie, co szaleńcze tempo, któremu podołają tylko wirtuozi kolarstwa górskiego.

Finał prowadzonego od 17 lat przez Cezarego Zamanę cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon zostanie zorganizowany w reprezentatywnym miejscu – przed Urzędem Gminy Michałowice. Przed Urzędem odbędą się też darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 6. roku życia. Do Michałowic przyjedzie sama Rybka MiniMini, którą wszystkie dziewczynki oraz chłopcy kojarzą z telewizyjnych dobranocek.

Lokalnym partnerem zawodów Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon jest Komobike.

Zapisy na Michałowice Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line (//sts-live.pl/zamanagroup/Event/Details/184). Zapisy będą prowadzone też w dniu zawodów, tj. w niedzielę 17 października w Biurze Zawodów.

Zawody dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych.

PROGRAM ZAWODÓW

MICHAŁOWICE CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 17 października 

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
  • 9:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Starty

  • 10:20- start dystansu Hobby
  • 11.30- start dystansów Fit, ½ Pro I Pro
  • 12.00 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00- dekoracja dystansu Hobby
  • 13:45- dekoracja dystansu Fit
  • 14:45- dekoracja dystansu ½ Pro
  • 15:30- dekoracja dystansu Pro

Cisowianka Mazovia MTB Marathon to odbywający się od 17 lat cykl maratonów MTB dla pasjonatów sportów rowerowych. Pomysłodawcą, dyrektorem sportowym i dobrym duchem Mazovii jest Cezary Zamana, kolarski mistrz Polski oraz triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. Wykorzystał on swoje sportowe wieloletnie doświadczenie na stworzenie zawodów przyjaznych dla rowerzystów o zróżnicowanym poziomie umiejętności. Od początku na listach startowych nie brakuje dzieci i młodzieży, kobiet i seniorów ani zapalonych miłośników MTB, poświęcających na treningi każdą wolną chwilę. Mazovia słynie z zapadających w pamięć tras, które dostarczają wielu wyzwań oraz pozytywnych doznań.

Cezary Zamana karierę sportową rozpoczął w klubie LKS Prim Ełk w 1981 roku. Jeden z pierwszych polskich kolarzy, którzy po 1989 roku dostali się do zagranicznych zawodowych grup kolarskich. Swoje szosowe umiejętności rozwijał m.in. pod okiem legendarnego trenera Edwarda Borysewicza (w latach 1990-1993 w teamie Subaru Montgomery). W 1994 roku startował w Tour de France jako kolarz grupy Kelme. Od 1996 roku znów reprezentuje polskie drużyny, m.in. Mróz, Mat-Ceresit-CCC, CCC-Polskat czy Intel-Action. W 1998 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w szosowym wyścigu indywidualnym, a rok później sięgnął po tytuł mistrza kraju. W 2003 roku triumfował w Tour de Pologne. Z innych sukcesów Cezarego Zamany warto wymienić etapowe zwycięstwo Criterium du Dauphine Libere (1993). Był też zwycięzcą Commonwealth Bank Classic (1998), Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005). Od 2004 roku organizuje sportowe zawody dla amatorów: Mazovia MTB Marathon, wyścigi szosowe oraz maratony etapowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here