Stanisław Nowak dołącza do Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego

0

Stanisław Nowak to zawodnik z ogromnym dorobkiem medalowym na swoim koncie. Już jako junior młodszy został Mistrzem Polski w kolarstwie cross contry. Zawodnik ten jest jednak dużo bardziej wszechstronny: świetnie radzi sobie również w kolarstwie przełajowym, a jeszcze kilka lat temu można było ujrzeć go na torze BMX.

Sezon 2021 Stanisław Nowak spędził w klubie KS Luboń Skomielna Biała wspólnie z którym wywalczył tytuł drużynowego Mistrza Polski oraz stanął na trzecim miejscu podium drużynowej klasyfikacji generalnej Pucharu Polski XCO. Indywidualnie Stanisław został vice-mistrzem Polski XCO w Boguszowie-Gorcach oraz zdobył koszulkę z orzełkiem na piersi podczas przełajowych MP we Włoszakowicach.

W minioną sobotę Nowak stanął na starcie Pucharu Słowacji w nowych barwach Wieruszowskiego Klubu Kolarskiego:

„Intensywny sezon letni 2021 kończę z dorobkiem mistrza Polski sztafet MTB oraz srebrnym medalem w kategorii U23. Ponadto wystartowałem w zawodach takich jak Mistrzostwa Świata, Europy i dwa Puchary Świata. Niekiedy brakowało mi szczęścia, pod koniec sezonu czułem już chroniczne zmęczenie, które ucinało mój sportowy performance. Mimo wszystko mogę uznać ten czas za naprawdę owocny zarówno pod względem towarzyskim jak i osiągniętych wyników. W ekipie zawsze panował dobry nastrój i wracając z zawodów od razu chciałem jechać na kolejne. Dlatego chciałbym złożyć najszczersze podziękowania klubowi KS Luboń Skomielna Biała za ten czas. Rozstajemy się w dobrych relacjach i nie wiadomo czy kiedyś w przyszłości nasze ścieżki znów się nie złączą.

Mój transfer do WKK Wieruszów Wiśniewski MTB Team jest motywowany chęcią ciągłego rozwijania się w kolarstwie nie tylko jako zawodnik, ale i jako szkoleniowiec. Mogę tutaj znaleźć zaplecze do rozwijania tych dwóch płaszczyzn i połączyć to z codziennym życiem oraz studiami. Bliskość członków klubu znacznie ułatwia logistykę wyjazdów, a działacze i partnerzy klubu zapewniają prężne funkcjonowanie stowarzyszenia.

Aktualnie mieszkam w Bielsku i w wolnych chwilach oferuję szkolenia z zakresu techniki i taktyki jazdy, zapraszam do współpracy!”

Życzymy Staszkowi powodzenia w nowym sezonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here