Aktualizacja Rankingu UCI CX 23.11.2021

W top 10 jedynie zmiany kosmetyczne, awans Polaków po wyścigu w Gościęcinie Bryksy Cross UCI C2.

0

Po jedynej poza Mistrzostwami Polski możliwości zdobycia punktów UCI do rankingu przełajowego warto przyjrzeć się jego najnowszej wtorkowej aktualizacji . Mowa o wyścigu odbywającym się od kilku lat w Gościęcinie, czyli Super Pucharze Polski XXVIII Bryksy Cross w kolarstwie przełajowym. Jest to jedyny wyścig wpisany do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej na polskim podwórku. Podczas niedzielnej rywalizacji kategorii Elita zwyciężyli Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Konwa Bike) i Nikola Bejgerova (Force KCK Zlin). Na zawodach rangi UCI C2 punktuje 10 najlepszych zawodników i zawodniczek w kategorii Elita.

fot. UEC – Union Européenne de Cyclisme

Przechodząc do Rankingu UCI, w top 10 zarówno kobiet jak i mężczyzn wystąpiły tylko kosmetyczne zmiany. W Elicie Mężczyzn na prowdzeniu z bardzo dużą przewagą utrzymał się Eli Iserbyt (PAUWELS SAUZEN – BINGOAL). Drugie miejsce zajmuje Toon Aerts (Baloise Trek Lions), na trzecią pozycję po ostatnim Pucharze Świata awansował Quinten Hermans (Tormans Cyclo Cross team). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Marek Konwa, który regularnie startuje na wyścigach z kategorią UCI. Po obecnej aktualizacji Marek awansował o 8 miejsc i plasuje się teraz na 36 miejscu, wyprzedzając Toma Pidcocka. Drugim Polakiem na liście jest Patryk Kostecki reprezentujący ten sam klub co Marek Konwa, zajmuje on 159 miejsce, zaraz za nim na 187 pozycji znajduje się Bartosz Mikler.

W rankingu Elity Kobiet liderką jest Lucinda Brand (Baloise Trek Lions) z bezpieczną przewagą punktową nad drugą Denise Betsemą (Pauwels Sauzen Bingoal), trzecie miejsce zajmuje kolejna Holenderka Annemarie Worst (777). Do najlepszej dziesiątki po najnowszej aktualizacji weszły kolejne dwie Holenderki Shirin Van Anroij (Baloise Trek Lions) na 9 miejsce i Ceylin del Carmen Alvarado (Alpecin Fenix) na miejscu 10. Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Zuzanna Krzystała, która awansowała o 16 miejsc i zajmuje pozycję 96. 139 miejsce zajmuje Małgorzata Mazurek, 147 Malwina Mul.

Pełny ranking dostępny na stronie UCI

fot. LKS Bryksjusz Gościęcin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here