Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2021 Col Du Vam | komentarze postartowe juniorów

0

Na liście startowej juniorów pojawi się czwórka naszych zawodników: Ksawier Garnek (RK Exclusive Doors MTB Team), Kacper Krupa (MGLKS Olimpijczyk Szczekociny), Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek) oraz Franciszek Kocur (UKS Avatar).

Rywalizacje juniorów zdominował Aaron Dockx, który przekroczył linię mety z czasem 47:06 minut. Tym samym przyjechał on 47 sekund przed drugim zawodnikiem z Holandii – Davidem Haverdings, a trzeci linię mety przekroczył Włoch, Luca Paletti.

Polacy zakończyli rywalizację odpowiednio na miejscach: 39 Łukasz Juszczak, 58 Kacper Krupa, 59 Garnek Ksawier, 60 Franciszek Kocur.

Komentarz postartowy Ksawiera: „To był mój pierwszy wyścig tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Europy. Na start zostałem wyczytany do przedostatniej linii. Na starcie udało mi się przebić i jechałem około 30 miejsca. Jednak później złapałem przysłowiową „bombę” i tylko patrzyłem jak spadam do tyłu nie mogąc nic zrobić. No ale co poradzić, ostatecznie dojeżdżam do mety na 59 pozycji. Zebrałem ważne dla mnie doświadczenia i teraz dużo pracy przede mną aby jeździć na tym poziomie.”

Komentarz postartowy Franka: „To był mój pierwszy start w zawodach takiej rangi. Start z ostatniej pozycji, ale jakoś się przebiłem. Niestety już na pierwszym zjeździe wypadłem na jednym z błotnistych trawersów, przez co wszyscy zawodnicy mnie wyprzedzili. Po drodze było pełno potknięć przez bagniste warunki, nad czym muszę solidnie popracować. Przez cały wyścig próbowałem dogonić jak najwięcej zawodników. Pod koniec wyścigu dojechałem do kolegi z reprezentacji, z którym ostatecznie zakończyłem zmagania. Wynik nie jest z satysfakcjonujący dla mnie, ale teraz wiem co trzeba dopracować i wrócić mocniejszym”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here