Paweł Bernas nowym zawodnikiem drużyny JBG-2 CryoSpace!

Jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych ostatnich lat zmienia dyscyplinę i skupi się na startach w kolarstwie górskim.

0
fot. Oficjalny profil Pawła Bernasa

Paweł Bernas to jeden z czołowych kolarzy szosowych reprezentujących w ostatnich latach polskie grupy zawodowe m.in. BDC Marcpol, Verva ActiveJet, Domin Sport, CCC Team czy Mazowsze Serce Polski. Wielkorotnie stawał na podium wyścigów szosowych w Polsce i za granicą. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Volta ao Alentejo/Liberty Seguros i Szlakiem Grodów Piastowskich w 2015 roku oraz drugie miejsce w świetnie obsadzonym wyścigu rangi UCI 1.1 – Great War Remembrance Race w 2018 roku. W 2015 roku Bernas zdobył także brązowy medal Mistrzostw Polski w wyścigu ze startu wspólnego. W 2019 roku rywalizował  na najwyższym poziomie reprezentując barwy drużyny World Tour – CCC Team. W tym czasie brał udział w takich wyścigach jak Critérium du Dauphiné, Tour de Pologne czy Vuelta a España. Przez ostatnie 2 sezony, z sukcesami, ścigał się w barwach Mazowsze Serce Polski wygrywając m.in w we Włoszech czy w Turcji. Podczas jednego z ostatnich startów w sezonie 2021 Bernas zdobył tytuł Górskiego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym.

Nowy rozdział w karierze

W sezonie 2022 Bernas będzie reprezentował barwy drużyny JBG-2 CryoSpace. Zmianę roweru szosowego na górski komentuje tak:

Zmiana dyscypliny wynika z chęci spróbowania czegoś nowego. Jest to dla mnie zupełnie nowy świat, ponieważ nie startowałem na MTB od najmłodszych kategorii. Ostatnio startowałem w jakimś maratonie, jeszcze na kołach 26 cali i to było chyba w 2009 roku. Nawiasem mówiąc skończyłem go w gipsie. Ostatnio bardzo dużo trenowałem na MTB i była to dla mnie super odskocznia od szosy. No i tak zaiskrzyło między mną, a rowerem górskim i stwierdziłem, że chętnie tego spróbuje. Udało się porozumieć z drużyną JBG. Tutaj wielkie podziękowania dla zarządu drużyny za zaufanie. Mam nadzieję że to będzie ciekawy sezon.

Zapytany przez nas o oczekiwania związane z przyszłym sezonem odpowiedział:

Oczekiwań nie mam żadnych. Przez pierwsze pół roku będę się uczył kolarstwa górskiego. W drugiej części sezonu będę przygotowywał szczyt formy na wrzesień ponieważ wtedy są Mistrzostwa Polski w Maratonie MTB i Mistrzostwa Świata, które mają odbyć się w Danii czyli w terenie, który mi sprzyja. W międzyczasie planuje dużo dobrej zabawy i dążenie do wrześniowych celów bez nakładania na siebie jakiejś ogromnej presji.

Bernas zapowiedział, że skupi się na maratonach MTB, ale jak zaznacza nie będzie również stronił od startów w XC, kolarstwie przełajowym czy na szosie:

Mam nadzieję, że na szosie tęż zaliczę parę startów i będę mógł się jeszcze pojawić na wyścigach szosowych.

My również mamy nadzieję, że to będzie ciekawy sezon w wykonaniu Pawła Bernasa i życzymy powodzenia w nowych barwach!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here