Lucinda Brand i Michael Vanthourenhout zwyciężają! | Puchar Świata CX Namur

0

Warunki w Namur były bardzo ciężkie. Wyjeżdżona i błotnista trasa nie pozwalała w wielu miejscach na jazdę i w dużej mierze kolarze byli zmuszeni do biegania. Nie brakowało też korzeni, stromych podbiegów, odcinka asfaltowego oraz ciasnych zakrętów.

Wyścig elity kobiet nie był zaskakujący – wygrała Lucinda Brand dla której było to już czwarte zwycięstwo w tegorocznym Pucharze Świata CX. 20 sekund po liderce rywalizację ukończyła Denise Betsema, a trzecią pozycję po wymagającym wyścigu wywalczyła Pieterse Puck, która wraca do swojej topowej formy. Na 60 pozycji rywalizację ukończyła Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław), która została jednocześnie sklasyfikowana jako 21 orliczka (-2 LAP).

Wyniki

Wyścig elity mężczyzn dostarczył ogromu emocji, ponieważ sytuacja zmieniała się z minuty na minutę. Najpierw prowadził Aerts, który złapał „kapcia” i stracił swoją przewagę, a chwilę później wyprzedził go Pidcock, którego przez pół rundy gonił Vanthourenhout. To właśnie między Belgiem i Brytyjczykiem rozegrała się główna walka o złoto. Ostatecznie to Michael Vanthourenhout okazał się najlepszym kolarzem tego dnia. Tom Pidcock ukończył wyścig jako drugi i jak podkreślał, popełnił kilka błędów i był wyczerpany po sobotnim PŚ. Jako trzeci linię mety przeciął Toon Aerts, który mimo defektu zdołał ukończyć wyścig na pozycji medalowej.

Wyniki 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here