Mona Mitterwallner w Cannondale Factory Racing Team.

Hit transferowy 2021/2022 kobiecego kolarstwa górskiego stał się faktem. Mona Mitterwalner zasili szeregi Cannondale Factory Racing Team.

0

Od pewnego czas spora część specjalistów i kibiców śledzących kolarstwo górskie na najwyższym poziomie zastanawiała się jak potoczy się kariera Mony Mitterwalner. Zaledwie 19-letnia utalentowana zawodniczka pochodząca z Austrii zasili skład drużyny Cannondale Factory Racing Team.

Kilka tygodni teamu dotychczasowy team zawodniczki Team Trek Vaude ogłosił, że młody talent opuści ich szeregi. Wszyscy zastanawiali się kto zdecyduje się przyjąć Mone pod swoje skrzydła i zapewni jej opiekę na najwyższym poziomie. Amerykańska drużyna Canondale Factory Racing to połączenie młodości z doświadczeniem. W swoich szeregach ma młodych Alana Hatherly i Simona Andreassena, a także doświadczonych Henrique Avanciniego i Manuela Fumica, w ubiegłym sezonie drużyny nie reprezentowała żadna kobieta.

Mona Mitteerwalner to zaledwie 19-letnia zawodniczka, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, polscy kibice powinni kojarzyć ją między innymi z niesamowitej walki z Mają Włoszczowską o tytuł Mistrzyni Świata XCM z ostatniego startu naszej zawodniczki na arenie międzynarodowej. Zawodniczka z Austrii okazała się lepsza i w tak młodym wieku sięgnęła po tytuł w Elicie w dodatku na jednej z najtrudniejszych tras, na których były rozgrywane Mistrzostwa Świata w historii. Warto zauważyć, że sięgnęła ona po wszystkie możliwe tytuły w ubiegłym sezonie, jakie można wywalczyć w kategorii U23. Były to: Mistrzostwo Austrii XCO (które jest jej własnością 4 rok z rzędu) Mistrzostwo Europy oraz Mistrzostwo Świata XCO w kategorii do lat 23.

Mona podpisała z drużyną kontrakt do 2024 roku, czyli do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, na których może się okazać jedną z faworytek do tytułu. Wiemy także, że po roku spędzonym w kategorii U23, będzie ona rywalizować z najlepszymi zawodniczkami na Świecie z dorosłej kategorii Elita. Mona tak komentuje swój transfer: ,,Szczerze mówiąc jestem bardzo dumna z bycia zawodniczką Cannondale Factory Racing Team, widzę w nich zespół, który nie tylko może mi pomóc osiągnąć ambitne cele, ale może także być długoletnim partnerem. Nie mogę się doczekać spotkania z drużyną i wspólnej walki w 2022 roku”. Do tego dodaje: ,,Chcę być najlepszą kolarką wszechczasów na światowej scenie”.

Więcej ciekawostek znajdziecie na Instagramie zawodniczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here