Nikola Bajgerova i Marek Konwa ponownie najlepsi w Pucharze Polski CX | Zielona Góra

0
fot. Piotr Łabaziewicz

W pierwszą sobotę grudnia kolarze rywalizowali w ramach ogólnopolskiego wyścigu „Lubuskie Warte Zachodu”, który był zorganizowany w Drzonkowie, czyli miejscowości znajdującej się nieopodal Zielonej Góry. W niedzielę zaś zmagania nosiły już rangę Pucharu Polski CX, stąd na starcie obecna była polska czołówka kolarstwa przełajowego oraz zagraniczni zawodnicy.

Trasa przygotowana na terenie WOSIRu w Drzonkowie była naprawdę wymagająca. Zawodnicy ścigali się na pętli obfitej w błoto oraz śnieg, a pętla składała się z krótkich i sztywnych podjazdów oraz licznych zakrętów. Nie każdy radził sobie w takich warunkach, które wymagały bardzo dobrej techniki i umiejętności opanowania roweru.

fot. Piotr Łabaziewicz

Jako pierwsi na trasę ruszyli Mastersi. Wśród najmłodszych z tej kategorii zwyciężył Mariusz Gil (Stowarzyszenie Euro Bike Kaczmarek Electric), w Masters II najlepszy był Bogan Czarnota (Niezrzeszony), w Masters III Mariusz Kowalczyk (MGLKS Błękitni Koziegłowy), a w Masters IV Waldemar Banasiński (Niezrzeszony).

W końcu przyszedł czas na młodzież – na trasę ruszył połączony wyścig młodzików oraz młodziczek. Tu najlepsi okazali się Linda Sitkova (ACK Stara Ves Nad Ondrejcini) i Mikołaj Legieć (UKS Centrum Nowa Ruda). Łącznie w tym wyścigu wystartowało prawie 60 zawodników i zawodniczek.

W gronie żaków po 10 minutach ścigania jako pierwszy linię mety przeciął Ignacy Surmacz (Akademia Kolarska Głogów Małopolski), a wśród dziewczyn najlepsza była Lena Ruszkiewicz (UKS Avatar).

Kategoria juniorów młodszych była najsilniej obsadzoną tego dnia, bowiem w wyścigu wystartowało 40 zawodników. Rywalizację zdominowali kolarze drużyny LKS POM Strzelce Krajeńskie, którzy finiszowali niemal jednocześnie – Dawid Lewandowski musiał tym razem ustąpić Janowi Skupińskiemu. Podium dopełnił Kacper Kohnke (K.S Klif Chłapowo).

fot. Piotr Łabaziewicz

Łączony wyścig elity kobiet, juniorek oraz juniorek młodszych wygrała Nikola Bajgerova (Force KCK Zlin), która z powodzeniem ściga się w Polsce nie od dziś. Pół minuty po Czeszce na mecie zameldowała się Zuzanna Krzystała (Niezrzeszona), a trzecia była Tereza Vanickova (Brilon Racing Team MB), która jednocześnie zwyciężyła w klasyfikacji orliczek. Drugą zawodniczką do lat 23 została Wiktoria Gładosz (Kolarski Klub Sportowy Gostyń), a trzecią Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów). Wśród juniorek nie miała sobie równych Natalia Muskus (KLKS Azalia Brzóza Królewska), która pokonała Zofię Krystkowiak (KK Ziemia Darłowska) oraz Kingę Żur (KS Luboń Skomielna Biała). W juniorkach młodszych zwyciężyła zaś Czeszka, Hanka Vikova (Dukla Praha). Stanęła ona na podium wraz z Anną Gaborską (Szczeciński Klub Kolarski) i Rozalią Dutczak (LKS Trasa Zielona Góra).

Ostatni wyścig tego dnia był naprawdę szybki – jedynie jedenastu zawodnikom elity udało się pokonać trasę bez dubla. Zwyciężył Marek Konwa (UKS Krupiński Suszec Konwa Bike) przed Bartoszem Miklerem (MLUKS Viktoria Jarocin) i Michałem Palutą (Global 6 Cycling). Najlepszym orlikiem został Krzysztof Domin (KS pogoń Mostostal Puławy), a druga i trzecia pozycja to odpowiednio Patryk Janiszewski i Antoni Łuków (obaj z MGLKS Błękitni Koziegłowy). Minutę po elicie startowali juniorzy – to również bardzo silnie obsadzona kategoria. O 50 sekund rywali wyprzedził Bartosz Oleksiak (CZKKS Kolejarz-Jura Częstochowa). Pokonał on Ksawiera Garnka (RK Exclusive Doors MTB Team) oraz Ondreja Novotnego (Dukla Praha).

Szczegółowe wyniki znajdziecie tutaj. Kolejne edycje Pucharu Polski CX 11 i 12 grudnia we Władysławowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here