POMERANIA WINTER CHALLENGE startuje już 20 lutego!

0

Już 20 Lutego 2022 odbędzie się kolejna edycja POMERANIA WINTER CHALLENGE w zalesionej scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Tym razem organizator zaprasza uczestników oraz kibiców do nowej bazy zawodów ulokowanej przy siedzibie partnera wydarzenia: DECATHLON przy ul. Kartuskiej w Gdańsku. Ulokowanie bazy przy sklepie sportowym DECATHLON pozwala na przygotowanie lepszej i wygodniejszej dla zawodników infrastruktury zawodów.

Trasa, ze względu na nową lokalizację, ulegnie kosmetycznym zmianom. Do wyboru pozostaną dwa rodzaje aktywności: kolarstwo MTB oraz biegi. Dystanse zarówno dla kolarzy jak i biegaczy kształtują się następująco:

 • PWC40 – Mega: 41km (limit: 3.45h MTB, 6.5h BIEG)
 • PWC20 – Speed: ok. 23km (limit: 3h MTB, 3.5h BIEG)
 • PWC10 – Speed Junior: 11km (limit: 1h MTB, 2h BIEG)

Mając na uwadze bezpieczeństwo zawodników ustalono poniższe godziny startów w celu wyeliminowania możliwości spotkania się na trasie kolarzy z biegaczami:

 • PWC40
  kolarstwo: 8:30
  bieg: 9:30
 • PWC20
  kolarstwo: 9:00
  bieg: 12:30
 • PWC10
  kolarstwo: 9:15
  bieg: 12:35

Dla zwycięzców niektórych dystansów organizator przewiduje nagrody rzeczowe oraz trofea. Zawodnicy mogą także liczyć na bogato wyposażony pakiet startowy oraz posiłek regeneracyjny na mecie. Na trasie będą znajdować się syto zaopatrzone bufety, gdzie zawodnicy będą mogli nabrać energii w zimowej aurze. Atutem tych zawodów jest także możliwość śledzenia na żywo zmagań zawodników w Internecie, którzy wyposażeni w aplikację na własnym telefonie pozwalającą na śledzenie swoich zmagań na trasie. Jak zwykle zaplanowana jest także rywalizacja na najcięższych techniczne odcinkach na trasie przez aplikację Strava, za którą przewidziane są upominki rzeczowe.

Zapisy na imprezę zostały już uruchomione i trwają aż do 23 Lutego 2022. Szczegółowe informacje można znaleźć bezpośrednio na stronach organizatora:

Należy też pamiętać, że POMERANIA WINTER CHALLENGE to nie tylko lokalne zawody kolarskie i biegowe – to także Zimowe Mistrzostwa Pomorza MTB wpisane do kalendarza PZKol oraz biegi klasyfikowane do punktacji międzynarodowej UTMB.

Aby dodatkowo zmotywować do wzięcia udziału w tej unikatowej imprezie warto przeczytać poniższe komentarze najlepszych zawodników o zeszłorocznej edycji:

KOLARSTWO – Mariusz Michałek – JBG2 TEAM:

„Termin wyścigu bardzo mi odpowiadał dając mi idealne wprowadzanie do sezonu oraz sprawdzenie dyspozycji po ciężko przepracowanej zimie. Bardzo lubię jeździć po śniegu , a jazda po lodzie wymaga skupienia i jest to dobra nauka przed sezonem. Warto podkreślić, że trasa jest świetnie ulokowana oraz  urozmaicona przez organizatora. Mam bardzo dobre wspomnienia z tego zimowego wyścigu.”

KOLARSTWO – Gustaw Ostajewski – KLIF MTB TEAM:

„Bardzo lubię jazdę na rowerze zimą po śniegu i lodzie. Technika i odpowiedni dobór linii przejazdu odgrywa wtedy jeszcze większą rolę niż w lecie. Ja w takich warunkach czuję się świetnię więc pojawienie się tego wyścigu było dla mnie miłym zaskoczeniem i wiedziałem, że muszę na nim wystartować.  Był to jedyny zimowy wyścig MTB w okolicy, a poprowadzenie trasy po TPK sugerowało, że będzie ciekawie. To było to idealne sprawdzenie tego jak kto przepracował zimę, a także kto jeździł w terenie, a kto na trenażerze. Starty na śniegu i lodzie są dużo ciekawsze. Pokonywanie technicznych zjazdów w trudnych warunkach daje jeszcze więcej frajdy i satysfakcji, a na wynik na mecie wpływa więcej czynników niż w przypadku letnich wyścigów. Przez cały wyścig trzeba być skupionym w 100%, a chwila nieuwagi może skutkować wywrotką i straceniem kontaktu z czołówką.”

Trasa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym jest idealna na tego typu imprezy. Zimowe warunki panujące na wyścigu podnoszą jej trudność i sprawiają, że według jest to najtrudniejsza trasa pod względem techniczny jak i fizycznym ze wszystkich etapów MH Automatyka MTB Pomerania Maraton.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here