Tom Pidcock i Marianne Vos triumfują w Rucphen. Polacy wysoko!

0

Bardzo ciekawą rozgrywkę zafundowali dziś kibicom kolarze ścigający się w Rucphen podczas Pucharu Świata CX. Warunki były typowo przełajowe i zgoła inne od tych z którymi trzeba było zmagać się w Val Di Sole. Trasa była szybka, lekko mokra i zawierała przeszkody takie jak schody, zakręty oraz piach.

W elicie kobiet po fantastycznej końcówce zwyciężyła Marianne Vos, która nie kryła na mecie swojej radości ze zwycięstwa. Drugim miejscem musiała zadowolić się Lucinda Brand, a trzecia była Denise Betsema – pierwsze siedem miejsc zajęły Holenderki, co tylko podkreśla ich dominację w tej dyscyplinie kolarstwa. Na 39 pozycji wyścig ukończyła Dominika Włodarczyk (MAT Atom Deweloper Wrocław), która jednocześnie została sklasyfikowana na 9 miejscu w U23.

Wyniki

W gronie mężczyzn walka także trwała do samego końca. Żaden z zawodników nie mógł zbudować chociaż kilkusekundowej przewagi, więc wiadomo było, że zwycięzcę poznamy dopiero na finiszu. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zanotował Tom Pidcock, tuż za nim dojechał do mety Eli Iserbyt, a pięć sekund później jako trzeci zameldował się Michael Vanthourenhout.

Wyniki

Przy okazji Pucharu Świata młodsi kolarze rywalizowali w ramach wyścigu o randze UCI C2. W juniorkach świetne piąte miejsce zajęła Malwina Mul (KLKS Azalia Brzóza Królewska), a wyścigu juniorów z powodu defektu nie ukończył Łukasz Juszczak (UKS Koźminianka Koźminek). Jutro już wszyscy zawodnicy będą rywalizować w ramach Pucharu Świata w belgijskiej miejscowości Namur. Relacja z wyścigu elity mężczyzn oraz elity kobiet na Eurosport Player.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here