Matylda Szczecińska i Aleksandra Podgórska w Kross Orlen Cycling Team!

Matylda Szczecińska i Aleksandra Podgórska to dwie kolejne, polskie zawodniczki, które wzmacniają grupę kolarską KROSS ORLEN Cycling Team. 

0

Jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie, wspierana przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN, ogłosiła właśnie nazwiska dwóch nowych zawodniczek, które dołączyły do zespołu. To Matylda Szczecińska, Mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim oraz Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020.

KROSS, który sport i wspieranie polskich zawodników ma w swoim DNA, inwestuje w rozwój KROSS ORLEN Cycling Team. W nadchodzącym sezonie grupa będzie liczyła 6 zawodników, nazwisko kolejnego poznamy już wkrótce. Obecnie barwy KROSS ORLEN Cycling Team reprezentują:
– Ondrej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB,
– Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI,
– Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.

Dzisiaj do zespołu dołączyły Matylda Szczecińska oraz Aleksandra Podgórska, dwie młode, bardzo dobrze rokujące zawodniczki.

– KROSS od lat wspiera polskich sportowców inwestując w ich rozwój. Przy takim wsparciu i moim doświadczeniu, jesteśmy w stanie rozwijać umiejętności zawodników na najwyższym poziomie. Celem dla nowych zawodniczek na ten rok, jest walka o wejście do pierwszej dziesiątki dla Matyldy i pierwszej dwudziestki dla Oli w wyścigach Pucharów Świata oraz tytuł mistrzyni Polski, który chcemy zatrzymać w zespole. Takie zwycięstwa są w naszym zasięgu, bo wiem, że zawodniczki pokażą się z jak najlepszej strony. Cały zespół jest bardzo zmotywowany u progu nowego sezonu, w który wchodzimy z nowymi celami. Chcemy rozwijać polskie kolarstwo górskie, zapewniając zawodnikom warunki, sprzęt oraz zaplecze treningowe i techniczne na najwyższym, światowym poziomie. Wierzę w rozwój polskich zawodników dzięki wsparciu KROSS i pozostałych sponsorów. Przy okazji, chciałbym podziękować Mai Włoszczowskiej, za wszystkie wspólne wyścigi, treningi oraz za wkład w rozwój drużyny i polskiego kolarstwa – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

Grupa KOCT ma za sobą bardzo udany sezon. Bartłomiej Wawak, który w 2021 roku startował aż 25 razy, 13 wyścigów zakończył zdobyciem miejsca na podium a 7 – krotnie linię mety przekraczał jako pierwszy, podczas zawodów z kalendarza UCI. Ondrej Cink, który w grupie kolarskiej wspieranej przez KROSS startuje od 3 lat, w 2021 roku na 18 wyścigów, aż 12 razy zdobywał podium a sześciokrotnie stawał na jego najwyższym stopniu.

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN oprócz Matyldy Szczecińskiej i Aleksandry Podgórskiej wchodzą: trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB 2021 Ondrej Cink, Olimpijczyk i Mistrz Polski XCO i XCC Bartłomiej Wawak oraz Thomas Litscher, mistrz świata do lat 23 oraz wicemistrz świata w kategorii elita.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here