Tom Pidcock ostatni na placu boju | Mistrzostwa Świata CX Fayetteville

0

Kilka dni temu kolarski świat obiegła informacja o tym, że Mathieu Van Der Poel (Alpecin Fenix Cycling Team) nie wystartuje w przełajowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się pod koniec stycznia w Fayetteville. Holender mierzy się z obrzękiem dysku kręgosłupa, który najprawdopodobniej spowodowany jest intensywnymi treningami trzech dyscyplin (szosa, przełaj, MTB) oraz upadkiem podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Nie wiadomo kiedy zawodnik wróci do ścigania.

Wczoraj ekipa Jumbo-Visma wydała na swojej stronie internetowej komunikat o zakończeniu sezonu przełajowego przez Wouta Van Aerta, wielokrotnego mistrza tej dyscypliny. Belg przygotowuje się do wiosennych klasyków i chce się skupić tylko na nich, a do tego potrzebuje czasu i treningów wyłącznie na szosie. Ostatnim przełajowym startem Aerta będą Mistrzostwa Belgii (08-09.01.2022).

Z „wielkiej trójki” na placu boju pozostał tylko młody Brytyjczyk, Tom Pidcock. Czyżby Mistrz Olimpijski w kolarstwie górskim miał pretendować do złotego medalu w Fayetteville? Być może, choć nie będzie to proste. W świetnej formie jest między innymi Toon Aerts, ale też Eli Iserbyt czy Michael Vanthourenhaut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here